ilgincbilgiler.com LogoŞaka değil gerçek! Danimarka’da bankada parası olanlar faiz ödeyecek

Şaka değil gerçek! Danimarka’da bankada parası olanlar faiz ödeyecek
Müşterilerine eksi faiz uygulamasını ağustos ayında başlatmıştı. Bankada 7,5 milyon krondan fazla mevduatı olanlar eksi 0,60 faiz ödeyecekti. Avrupa Merkez Bankası ve Danimarka Merkez Bankası’nın faizleri düşürmesinden sonra Jyske Bank yönetimi kayıplarını telafi etmek için eksi faiz uygulamasını hayata geçirdi. Jyske Bank Direktörü Anders Dam, Merkez Bankası’nın faizleri düşürmesinden dolayı zarar ettiklerini belirterek, ‘Bu zararı müşterilerimizle paylaşmak istiyoruz’ diyerek eksi faiz uygulamasının gerekçesini açıkladı. 750 bin Jyske Bank mudisinden kaçının eksi faiz uygulamasından etkileneceği açıklanmadı.

Şaka değil gerçek! Danimarka’da bankada parası olanlar faiz ödeyecek
Danimarka’nın üçüncü büyük bankası Jyske Bank, ilk olarak ‘yüzde 0.5 sabit faizle’ 10 yıl vadeli konut kredisi vermeye başladı. Bu sayede 1 milyon dolarlık bir ev için alınan kredide müşteriler 10 yıl içinde toplamda bankaya 995 bin dolar ödeyecek.

Müşterilerine eksi faizle konut kredisi vermeye başlayan Jyske Bank şimdi de bankada mevduata olan müşterilerine eksi faiz uygulaması başlattı. Jyske Bank’ta hesabı olan 750 bin müşteri 1 Aralık’tan itibaren bankaya faiz ödemeye başlayacak. Doğru okudunuz. Bankada parası olanlar, bankaya faiz ödeyecek. 1 Aralık’tan itibaren Jyske Bank müşterilerinden eksi 0,75 faiz alacak.

Yeni Resimler

Burçların gizli zaafları ve burçları etkilemenin yolları!

Beğendiğiniz, hoşlandığınız birini etkilemek aslında sandığınız kadar zor değil. Sevdiği ve sevmediği şeyler hakkında biraz bilgi sahibi olursanız karşınızdaki kişiyle bir uyum yakalamak çok daha kolay olacaktır. Birini etkilemenin yolu, burcunun şifrelerinde gizli olabilir. İşte burçların gizli zaafları ve burçları etkilemenin yolları!

9 Etkileyici Doğa Mucizesi

Doğanın ne kadar büyük mucizelerle dolu olduğunu bize yeniden hatırlatacak, birbirinden etkileyici resimleri sizin için derledik.

Panda Nerede?

Ne kadar dikkatli olduğunu öğrenmek istersen resimdeki pandayı bulmayı dene. Pandayı bulamadıysan pandanın nerede olduğunu gösteren resimi 2. sayfada bulabilirsiniz.

Pet Şişelerden Yapılan Yararlı Eşyalar Yapma Fikirleri

Evde kullanmadığınız pet şişerleri kullanarak yararlı eşyalar yapabilirsiniz. Pet şişelerden yapılan yararlı eşyaların fotoğrafları size ilham verebilir. Sizde pet şişeleri kullanarak bu eşyalardan yapabilirsiniz.

Baktıkça İnsanın Kafasını Allak Bullak Eden Birbirinden Absürt ve İlginç 49 Fotoğraf

İnternette gördüğümüz bazı kareler, baktıkça insanın kafasını daha da karıştırıyor. Bir miktar kafayı karıştıracak, karıştırdığı kadar da yüzümüzü güldürecek birbirinden absürt ve ilginç 49 kare sizlerle. :)

Günün İlginç Kareleri ( + 67 )

İlginç Bilgiler editörleri günün ilginç fotoğraflarını sizler için seçti. Yarınki ilginç fotoğraf albümüne sizde fotoğraf gönderebilirsiniz.