ilgincbilgiler.com LogoŞaka değil gerçek! Danimarka’da bankada parası olanlar faiz ödeyecek

Şaka değil gerçek! Danimarka’da bankada parası olanlar faiz ödeyecek
Müşterilerine eksi faiz uygulamasını ağustos ayında başlatmıştı. Bankada 7,5 milyon krondan fazla mevduatı olanlar eksi 0,60 faiz ödeyecekti. Avrupa Merkez Bankası ve Danimarka Merkez Bankası’nın faizleri düşürmesinden sonra Jyske Bank yönetimi kayıplarını telafi etmek için eksi faiz uygulamasını hayata geçirdi. Jyske Bank Direktörü Anders Dam, Merkez Bankası’nın faizleri düşürmesinden dolayı zarar ettiklerini belirterek, ‘Bu zararı müşterilerimizle paylaşmak istiyoruz’ diyerek eksi faiz uygulamasının gerekçesini açıkladı. 750 bin Jyske Bank mudisinden kaçının eksi faiz uygulamasından etkileneceği açıklanmadı.

Şaka değil gerçek! Danimarka’da bankada parası olanlar faiz ödeyecek
Danimarka’nın üçüncü büyük bankası Jyske Bank, ilk olarak ‘yüzde 0.5 sabit faizle’ 10 yıl vadeli konut kredisi vermeye başladı. Bu sayede 1 milyon dolarlık bir ev için alınan kredide müşteriler 10 yıl içinde toplamda bankaya 995 bin dolar ödeyecek.

Müşterilerine eksi faizle konut kredisi vermeye başlayan Jyske Bank şimdi de bankada mevduata olan müşterilerine eksi faiz uygulaması başlattı. Jyske Bank’ta hesabı olan 750 bin müşteri 1 Aralık’tan itibaren bankaya faiz ödemeye başlayacak. Doğru okudunuz. Bankada parası olanlar, bankaya faiz ödeyecek. 1 Aralık’tan itibaren Jyske Bank müşterilerinden eksi 0,75 faiz alacak.

Yeni Resimler

Baktıkça İnsanın Kafasını Allak Bullak Eden Birbirinden Absürt ve İlginç 49 Fotoğraf

İnternette gördüğümüz bazı kareler, baktıkça insanın kafasını daha da karıştırıyor. Bir miktar kafayı karıştıracak, karıştırdığı kadar da yüzümüzü güldürecek birbirinden absürt ve ilginç 49 kare sizlerle. :)

Günün Seçilen İlginç Kareleri

İlginç Bilgiler editörleri günün ilginç fotoğraflarını sizler için seçti. Yarınki ilginç fotoğraf albümüne sizde fotoğraf gönderebilirsiniz.

Günün İlginç Bilgileri - 37 Harika Bilgi Sizlerle.

İlginç Bilgiler editörleri günün ilginç bilgilerini sizler için seçti. 37 Harika Bilgi Sizlerle. Yarınki ilginç ilginç bilgiler albümüne sizde bilgi gönderebilrisiniz.gönderebilirsiniz.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Okul Otobüsünden Harika Bir Karavana Dönüşüm

Mayes ailesi, 465 metrekarelik aile evlerinden yorulduktan sonra, eski bir okul otobüsünü hafif ve verimli bir aile evine dönüştürerek #vanlife etiketine başka bir anlam yüklemeyi başarmışlar.

Resimde gördüğün ilk hayvan kişiliğini ele veriyor.

Bilinçaltı, insanın kişiliği hakkında düşündüğümüzden daha fazla ipuçları barındırır. Uzmanlar, bilinçaltımızın yaşantımıza bağlı olarak bir depolama ünitesi gibi çalıştığını ve karakterimiz hakkında bir çok bilgiyi barındırdığını ifade ediyorlar.