ilgincbilgiler.com Logo300 Kişinin Delirmesine Yol Açan Çözülememiş Bir Sır: Lanetli Ekmek Olayı

1951 senesinde Fransa'da yaşanan ama hala açıklığa kavuşturulamamış tarihin gizli kalmış sırlarından birinin yani 300 kişinin delirmesine yol açan lanetli ekmek olayı hikayesini galerimizde derledik. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında bu akıl almaz lanetli ekmek olayı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
İleri butonuna tıklayarak resimlerin altında bu ilginç hikayenin ayrıntılarını okuyabilirsiniz.
İleri butonuna tıklayarak resimlerin altında bu ilginç hikayenin ayrıntılarını okuyabilirsiniz.

1.
1.Fransa'nın Grad adlı bölgesinde 300 insanın ikamet ettiği küçük bir köy olan Pont-Saint Esprit'de yaşanan bu olay köyün tamamının delirmesine ve 7 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olurken, tarihe de lanetli ekmek olayı adı altında kaydedildi. Bağlantıları CIA'e kadar giden bu ürkütücü olayın ayrıntıları ise oldukça tuhaf...

2. 16 Ağustos 1951 tarihinde Fransa'da küçük bir köyde geçen ilginç olay...
2. 16 Ağustos 1951 tarihinde Fransa'da küçük bir köyde geçen ilginç olay...Tüm olaylar zinciri, köy sakinlerinin yaşadığı Pont-Saint Esprit köyünde 16 Ağustos 1951 tarihinde patlak verdi. Sabah saatlerinden başlayarak tüm köy sakinlerinde bir tuhaflık sezildi. Bazı insanlar ejderhaların ya da yılanların saldırısına uğradığını anlatıyordu.

3. 300 kişilik köyde birden herkes aynı anda halüsinasyonlar görmeye başlıyor
3. 300 kişilik köyde birden herkes aynı anda halüsinasyonlar görmeye başlıyorBu vakanın yaşandığı dönemde daha 11 yaşında olan Charles Granjhon, büyük annesini boğmaya teşebbüs etmiş, işçi Gabriel Validire öldüğünü iddia ederek, oda arkadaşının karnını da yılanların yediğini anlatmıştır. Yine bir yaşlı kadın, kaplanların saldırısına uğradığını söylüyordu. Yani neredeyse bütün köy, birden bire halüsinasyon görmeye başladı. Bu hayallerin içinde genelde ejderhalar, kaplanlar, yılanlar ve başka korkutucu yaratıklar vardı.

4. 50 kişi akıl hastanesine yatırıldı, kendini pencerelerden atanlar oldu.
4. 50 kişi akıl hastanesine yatırıldı, kendini pencerelerden atanlar oldu.Olaylar büyümeye başlayınca yetkililer durumu ele aldılar ve bu 300 kişi üzerinde araştırmalar başlattılar. Sonradan bu 300 kişiden 50'si akıl hastanesine yatırıldı. Bu hastaların içinde kalbinin yerinden çıktığını ve doktorlardan onu tekrar yerine koymasını isteyenler dahi bulunuyordu. Günler günleri kovalıyordu ancak her şey aynı şekilde devam ediyordu, hatta daha da kötü oldu. Olaylar başladıktan 8 gün sonra bir hasta kendini akıl hastanesindeki odasının penceresinden "Ben bir uçağım" diyerek aşağı attı.

5. Suçlu köyün fırıncısı mı?
5. Suçlu köyün fırıncısı mı?Geçen zamandan sonra yapılan araştırmaların sonucu gelince, 300 köylünün delirdiği ve 7 kişinin öldüğü bu olayların sorumlu kişisi olarak köyün fırıncısı Roch Briand gösterilmeye başlandı. Yine yapılan araştırmalarda köylülerin yediği ekmeklerde ergot adı verilen bitki mantarı ya da mantarın içinde var olan kimyasalların karıştığı meydana çıktı. Ergot mantarı ise en kuvvetli halüsinojen maddelerden biri olarak tanınıyor.

6. Ekmeklerin içinden en kuvvetli halüsinojen maddelerden biri olan ergot mantarı çıkıyor
6. Ekmeklerin içinden en kuvvetli halüsinojen maddelerden biri olan ergot mantarı çıkıyorBütün işaretler ekmeklerin içine karıştırılmış olan Claviceps denilen Ergot mantarını gösterse de kafalarda pek çok soru işareti oluştu. İşlenmemiş Ergot mantarının unun içine katılması sonucunda bu kadar büyük bir halüsinasyon etkisine neden olunabilir miydi? Fırının oldukça yüksek olan ısısı bu etkiyi ortadan kaldıramaz mıydı. O zamanın bilim adamları bunu çözemediler.

7. 2 yıl sonra yaşanan başka bir intihar olayı gözleri CIA'in yaptığı deneylere çeviriyor
7. 2 yıl sonra yaşanan başka bir intihar olayı gözleri CIA'in yaptığı deneylere çeviriyorOlayın sırrı çözülememişken ve üzerinden iki yıl geçtikten sonra görülen bir intihar olayı ise bakış açısının değişmesine neden oldu. CIA'in MK-Ultra ismini verdiği ve zihin kontrolünü amaçladığı deneylerden bir tanesinde aynı halüsinojen madde verilerek zihni kontrol edilmeye çalışılan Frank Olson adlı adamın kaldığı otelin 13. katından atlayarak ölmesi lanetli ekmek olayını tekrar akıllara getirdi.

8. Lanetli ekmek olayının gerçek nedeni ve suçluları hala kesin olarak bilinmiyor
8. Lanetli ekmek olayının gerçek nedeni ve suçluları hala kesin olarak bilinmiyorBundan sonra ise bir ilaç firması ile CIA ajanı arasında geçen görüşmeleri gösteren belgeler açığa çıktı. Bu belgeler CIA'in köydeki ekmeklere halüsinasyona neden olan bir uyuşturucu karıştırılarak topluluğun kontrol edilip edilemeyeceğini test ettiğini iddia ediyordu. Bu iddialar ve yapılan araştırmalara rağmen olayın sebebi tam olarak anlaşılamadı. 300 köylünün uzun bir zaman halüsinasyon gördüğü, 50'sinin akıl hastanelerinde tedavi edildiği ve 7 köylünün de öldüğü lanetli ekmek olayı bu sebeple tarihin en büyük sırlarından biri olarak tarihe kazındı!

Makarna Suyunu 'Sakın' Lavaboya Dökmeyin - İşte Nedeni

Makarna suyunu haşladıktan sonra, makarna haşladığınız suyu lavaboya mı döküyorsunuz? Bundan sonra "asla" makarna haşlama suyunu lavaboya dökmeyin. Nedenini öğrendikten sonra bu hatayı bir daha yapmayacaksınız!

EVLİ OLAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR. TAPUDA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Tapu müdürlüklerince yetki alanı dışında kayıtlı bulunan taşınmazlara ilişkin düzenlemeyle, yılbaşından itibaren Tapu Genel Müdürlüğü’nce belirlenecek tapu işlemlerinde taraflar, farklı tapu müdürlükleri veya yurt dışı birimlerde bulunsalar dahi satış, bağış ve mal değişim işlemleri yapılabilecek.

16 Yıl Önce Doğan Yapışık Üçüzlerin Şimdiki Halleri

200.000 doğumda yalnızca 1 tanesinde görülen bir şekilde 2 bebeğin yapışık olarak doğduğu üçüz kız kardeşler Macy, McKenzie ve Madeline California 'daki yaşamlarına bakın şimdi nasıl devam ediyorlar. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak 16 yıl önce yapışık doğan üçüz bebeklerin son hallerini görebilirsiniz.

Yatmadan Önce Kapı Koluna Bardak Koydu Bakın Neler Oldu

Bir insan neden oturduğu evin kapı koluna cam bardak koyar? Evlerden uzak ama daha önce evinize hırsız girdiyse, her gece tedirgin ve korkuyla uyumak nedir bilirsiniz. Galerideki ileri butonuna tıklayarak resimlerin altında, hırsızları kaçıracak bu ipucunu öğrenebilirsiniz.

Bunları Size Hiçbir Yerde Öğretmezler: Ufkunuzu Açacak 20 Enteresan Bilgi

Yeni bilgiler öğrenmeyi kim istemez.. İşte size her yerde öğrenemeyeceğiniz ve ufkunuzu açacak 20 ilginç bilgi..

Evinde Bulaşık Makinesi Olan Herkesin Bilmesi Gereken İlginç Ve Şaşırtıcı Bilgiler

Daha önce bulaşık makinenize asla koymamanız gerekenleri söyledik, bulaşık makinesini kullanırken sizi tasarrufa yönlendirecek bilgileri sıraladık, onu nasıl temizleyeceğinizi detaylı şekilde anlattık.

Herkese Anlatmak İsteyeceğiniz 9 Gizli Kalmış Bilgi

Günlük hayatınızda hayatınızı kolaylaştırırken size genel kültür bilgisi katacak 9 gizli kalmış bilgiyi galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında bilmediğiniz şeylere yanıt bulacak ve bilginizi artıracaksınız.

Resimde gördüğün ilk hayvan kişiliğini ele veriyor.

Bilinçaltı, insanın kişiliği hakkında düşündüğümüzden daha fazla ipuçları barındırır. Uzmanlar, bilinçaltımızın yaşantımıza bağlı olarak bir depolama ünitesi gibi çalıştığını ve karakterimiz hakkında bir çok bilgiyi barındırdığını ifade ediyorlar.

Küçükken Tipiyle Dalga Geçilen 10 Ünlünün Son Halleri

Yakışıklı ve güzel ünlülerin her zaman güzel olmadıklarına inanmak eminiz birçoğunuz için güç bir şeydir. Fakat şimdilerde çok beğendiğimiz birçok ünlü geçmişte çirkin bir ördek yavrusundan farksızlarmış. Peki bu ünlülerin kim olduğunu merak ediyor musunuz?

İlişkilerdeki Gerçekleri Ortaya Çıkartan Vücut Dili Hareketleri

İlişkiniz sizce nasıl? Gelin biz söyleyelim!

Uzaylıların Var Olduğunu Doğrulayan 7 Açıklanamayan Önemli Bilgi

Uzaylıların dünyada olduğunu birçok kez duyduk ve bazı videolarda gördük ama inanmadık. Fakat bu içerikte uzaylıların var olduğa kanaat getireceksiniz. Bu bilgileri öğrenmek için İleri butonuna basınız.

Avucunun İçinde M Harfi Olanlarda Bulunan 15 Özellik

Avuç içinde bulunan çizgilerden gelecek okunmasını daha önce okuduk. Peki avuç içinde bulunan ''M'' harfi ne anlama geliyor ve avuç içinde ''M'' harfi olanların kendilerine has 15 özelliği ne? Galerideki ileri butonuna tıklayarak, resimlerin altında avuç içinde ''M'' harfi bulunanların özelliklerini görebilirsiniz.

Bahçelerinde Bularak Besledikleri 1 Cm’lik Canlının Birkaç Ay İçindeki Şaşırtan Değişimi

Bir aile, bahçelerinde neredeyse bozuk para boyunda minicik bir canlı buldular ve bu yavruyu beslediler. Bakın aylar sonra bu minicik yavru neye dönüştü...

Akciğer Kanserinin En Sinsi 9 Bulgusu

Dünyada ve ülkemizde süratle yaygınlaşan akciğer kanseri erkeklerde prostat, bayanlarda ise meme kanserinden sonra en sık görülen ikinci kanser cinsi olarak belirleniyor. En korkutucu kanser cinsleri arasında ilk sıralarda yer alan bu kanserin en sinsi 9 bulgusu sizlerle.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Başkaları Sizi Nasıl Görüyor? Hadi Kendini Test Et!

Bu teste verdiğiniz yanıtlarla başkalarının gözünde nasıl göründüğünüzü çözebilirsiniz. Resme ilk baktığınızda gördüğünüz şey karşınızdakinin sizin hakkında nasıl düşündüğüne dair ipucu verecektir. Hazırsanız teste başlayalım.

İki Vajinası Olan Kadın Herkesin Kafasındaki O Çarpıcı Soruyu Yanıtladı!

Doğuştan iki vajinaya sahip olan kadın, hikayesini açık yüreklilikle paylaşıyor. İşte 21 yaşındaki genç kadının yaşadıkları...

Burçların Kötü Özellikleri - Hep İyi Yönlerini Konuşacak Değiliz Ya

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık... Tüm burçların kötü özellerini söylüyoruz!

İngiliz Nöroloji Uzmanı 3 yaşındaki çocuğunu kelle-paça ile iyileştirdi

İngiltere'de yaşayan Nöroloji ve Beslenme Uzmanı Dr. Natasha Campbell McBride, henüz 3 yaşındayken otizm tanısı alan oğlunu, "Tüm hastalıklar bağırsakta başlar" sözünden yola çıkarak geliştirdiği sistemle sağlığına kavuşturdu.

9 çocuğu olan adam doğuştan kısır olduğunu öğrenince boşanma davası açtı!