ilgincbilgiler.com LogoDikkat Polisler Uyarıyor! Aracınızın Sağ Lastiğinin Üzerinde Plastik Şişe Görürseniz Risktesiniz Demektir

Otomobil hırsızlığı son zamanlarda iyice artmış durumda. Polisler, otomobil hırsızlarının kullandığı yöntemlere karşı otomobil sahiplerini ve vatandaşları uyarıyor!
Dikkat Polisler Uyarıyor! Aracınızın Sağ Lastiğinin Üzerinde Plastik Şişe Görürseniz Risktesiniz Demektir
Dikkat Polisler Uyarıyor! Aracınızın Sağ Lastiğinin Üzerinde Plastik Şişe Görürseniz Risktesiniz DemektirPolisler sürücüleri hırsızların kullandığı yeni tekniklerle ilgili uyarıyorlar! İşte onlardan biri:

Otomobilin ön sağ tekerleğinin üzerine plastik şişe koyuyorlar. Bu sayede araç sürücüsünün de şişeyi görmesi engellenmiş oluyor.
Otomobilin ön sağ tekerleğinin üzerine plastik şişe koyuyorlar. Bu sayede araç sürücüsünün de şişeyi görmesi engellenmiş oluyor.Sürücü, aracını çalıştırma esnasında garip bir ses duyuyor. Plastik şişenin orada olduğundan bihaber olduğu için hemen aracından çıkıp olan biteni anlamaya çalışıyor.

Bu esnada otomobil hırsızları tekrar devreye girip tıkıtr tıkır işleyen planlarını bitiriyolar.
Bu esnada otomobil hırsızları tekrar devreye girip tıkıtr tıkır işleyen planlarını bitiriyolar.Araç sürücüsü, aracından inerek aracı kontrol ederken, otomobil hırsızları da beklediklerini almış oluyorlar. Kimi zaman aracın içindeki kıymetli eşyaları kimi zaman da aracı çalıyorlar.

Tüm araç sürücülerinin araba hırsızlarının yeni geliştirmiş olduğu bu yöntemi öğrenmesi oldukça önemli. Bunu mümkün olduğu kadar çok kişiyle paylaşın ve onları uyarın. Bunun dışında aşağıdaki diğer yöntemleri de hep hatırlamaya özen gösterin:

* Kasıtlı Yapılmış Küçük Kazalar ve Çarpmalar
* Kasıtlı Yapılmış Küçük Kazalar ve ÇarpmalarHırsızlar yalnızca araçta alarm var mı anlamak için ya da sizi arabadan indirmek için kasıtlı olarak ufak çarpmalar ve kazalar yapabilirler. Bilhassa ufak trafik kazalarında arabadan indiğiniz zaman muhakkak anahtarı yanınıza alarak kapıları kilitli tutun.

* Hastane, Açık Otopark Gibi Yerlerde Görevli Taklidi Yapmak
* Hastane, Açık Otopark Gibi Yerlerde Görevli Taklidi YapmakBilhassa çok geniş yerlerdeki otoparkları ilk defa kullanacaksanız, bu otoparklarda sizinle konuşan görevlilerin gerçekten görevli olduklarından emin olmanızı tavsiye ederiz. Şayet arabanın anahtarını bırakacaksanız mutlaka makbuz isteyin ve bu şekilde bırakın.

* Çalışır Durumdaki Arabaya Atlamak
* Çalışır Durumdaki Arabaya Atlamak1-2 dakikalık kısa bir an, arabayı durdurarak tekrar çalıştırmaya değmez diye düşündüğünüzde bu durum size bir hayli pahalıya patlayabilir. En fazla görülen ATM’den para çekmek için kısa durmak, benzinci ya da market önü gibi yerlerdeki kısa anlar hırsızların direkt olarak değerlendirmiş olduğu zamanlar. Aşırı kısa süreceğini bildiğiniz bir iş için bile arabayı çalışır halde kesinlikle bırakmayın, camları kaldırın ve kapıları kilitleyip anahtarı da mutlaka yanınıza alın.

Makarna Suyunu 'Sakın' Lavaboya Dökmeyin - İşte Nedeni

Makarna suyunu haşladıktan sonra, makarna haşladığınız suyu lavaboya mı döküyorsunuz? Bundan sonra "asla" makarna haşlama suyunu lavaboya dökmeyin. Nedenini öğrendikten sonra bu hatayı bir daha yapmayacaksınız!

16 Yıl Önce Doğan Yapışık Üçüzlerin Şimdiki Halleri

200.000 doğumda yalnızca 1 tanesinde görülen bir şekilde 2 bebeğin yapışık olarak doğduğu üçüz kız kardeşler Macy, McKenzie ve Madeline California 'daki yaşamlarına bakın şimdi nasıl devam ediyorlar. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak 16 yıl önce yapışık doğan üçüz bebeklerin son hallerini görebilirsiniz.

EVLİ OLAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR. TAPUDA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Tapu müdürlüklerince yetki alanı dışında kayıtlı bulunan taşınmazlara ilişkin düzenlemeyle, yılbaşından itibaren Tapu Genel Müdürlüğü’nce belirlenecek tapu işlemlerinde taraflar, farklı tapu müdürlükleri veya yurt dışı birimlerde bulunsalar dahi satış, bağış ve mal değişim işlemleri yapılabilecek.

Yatmadan Önce Kapı Koluna Bardak Koydu Bakın Neler Oldu

Bir insan neden oturduğu evin kapı koluna cam bardak koyar? Evlerden uzak ama daha önce evinize hırsız girdiyse, her gece tedirgin ve korkuyla uyumak nedir bilirsiniz. Galerideki ileri butonuna tıklayarak resimlerin altında, hırsızları kaçıracak bu ipucunu öğrenebilirsiniz.

Bunları Size Hiçbir Yerde Öğretmezler: Ufkunuzu Açacak 20 Enteresan Bilgi

Yeni bilgiler öğrenmeyi kim istemez.. İşte size her yerde öğrenemeyeceğiniz ve ufkunuzu açacak 20 ilginç bilgi..

Evinde Bulaşık Makinesi Olan Herkesin Bilmesi Gereken İlginç Ve Şaşırtıcı Bilgiler

Daha önce bulaşık makinenize asla koymamanız gerekenleri söyledik, bulaşık makinesini kullanırken sizi tasarrufa yönlendirecek bilgileri sıraladık, onu nasıl temizleyeceğinizi detaylı şekilde anlattık.

Herkese Anlatmak İsteyeceğiniz 9 Gizli Kalmış Bilgi

Günlük hayatınızda hayatınızı kolaylaştırırken size genel kültür bilgisi katacak 9 gizli kalmış bilgiyi galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında bilmediğiniz şeylere yanıt bulacak ve bilginizi artıracaksınız.

Resimde gördüğün ilk hayvan kişiliğini ele veriyor.

Bilinçaltı, insanın kişiliği hakkında düşündüğümüzden daha fazla ipuçları barındırır. Uzmanlar, bilinçaltımızın yaşantımıza bağlı olarak bir depolama ünitesi gibi çalıştığını ve karakterimiz hakkında bir çok bilgiyi barındırdığını ifade ediyorlar.

Küçükken Tipiyle Dalga Geçilen 10 Ünlünün Son Halleri

Yakışıklı ve güzel ünlülerin her zaman güzel olmadıklarına inanmak eminiz birçoğunuz için güç bir şeydir. Fakat şimdilerde çok beğendiğimiz birçok ünlü geçmişte çirkin bir ördek yavrusundan farksızlarmış. Peki bu ünlülerin kim olduğunu merak ediyor musunuz?

İlişkilerdeki Gerçekleri Ortaya Çıkartan Vücut Dili Hareketleri

İlişkiniz sizce nasıl? Gelin biz söyleyelim!

Uzaylıların Var Olduğunu Doğrulayan 7 Açıklanamayan Önemli Bilgi

Uzaylıların dünyada olduğunu birçok kez duyduk ve bazı videolarda gördük ama inanmadık. Fakat bu içerikte uzaylıların var olduğa kanaat getireceksiniz. Bu bilgileri öğrenmek için İleri butonuna basınız.

Avucunun İçinde M Harfi Olanlarda Bulunan 15 Özellik

Avuç içinde bulunan çizgilerden gelecek okunmasını daha önce okuduk. Peki avuç içinde bulunan ''M'' harfi ne anlama geliyor ve avuç içinde ''M'' harfi olanların kendilerine has 15 özelliği ne? Galerideki ileri butonuna tıklayarak, resimlerin altında avuç içinde ''M'' harfi bulunanların özelliklerini görebilirsiniz.

Bahçelerinde Bularak Besledikleri 1 Cm’lik Canlının Birkaç Ay İçindeki Şaşırtan Değişimi

Bir aile, bahçelerinde neredeyse bozuk para boyunda minicik bir canlı buldular ve bu yavruyu beslediler. Bakın aylar sonra bu minicik yavru neye dönüştü...

Akciğer Kanserinin En Sinsi 9 Bulgusu

Dünyada ve ülkemizde süratle yaygınlaşan akciğer kanseri erkeklerde prostat, bayanlarda ise meme kanserinden sonra en sık görülen ikinci kanser cinsi olarak belirleniyor. En korkutucu kanser cinsleri arasında ilk sıralarda yer alan bu kanserin en sinsi 9 bulgusu sizlerle.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Başkaları Sizi Nasıl Görüyor? Hadi Kendini Test Et!

Bu teste verdiğiniz yanıtlarla başkalarının gözünde nasıl göründüğünüzü çözebilirsiniz. Resme ilk baktığınızda gördüğünüz şey karşınızdakinin sizin hakkında nasıl düşündüğüne dair ipucu verecektir. Hazırsanız teste başlayalım.

İki Vajinası Olan Kadın Herkesin Kafasındaki O Çarpıcı Soruyu Yanıtladı!

Doğuştan iki vajinaya sahip olan kadın, hikayesini açık yüreklilikle paylaşıyor. İşte 21 yaşındaki genç kadının yaşadıkları...

Burçların Kötü Özellikleri - Hep İyi Yönlerini Konuşacak Değiliz Ya

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık... Tüm burçların kötü özellerini söylüyoruz!

İngiliz Nöroloji Uzmanı 3 yaşındaki çocuğunu kelle-paça ile iyileştirdi

İngiltere'de yaşayan Nöroloji ve Beslenme Uzmanı Dr. Natasha Campbell McBride, henüz 3 yaşındayken otizm tanısı alan oğlunu, "Tüm hastalıklar bağırsakta başlar" sözünden yola çıkarak geliştirdiği sistemle sağlığına kavuşturdu.

8 kilo ekti 2 ton ürün elde etti

Sivas’ta gübresiz ve ata tohumu ile organik tarım yapan çiftçi Yaşar Ramazan Fidan, 2 dönüm arazide 8 kilogram tohum ile 2 ton fasulye elde etti.