ilgincbilgiler.com LogoSırt ve Boyun Ağrısını Geçirecek 7 Etkili Yöntem ile Ağrılarınızdan Kurtulun!

Çağımızın sorunlarından olan hareketsizlik nedeniyle de oluşan sırt ve boyun ağrılarını geçirecek birbirinden etkili yöntemleri sizin için galerimizde sıraladık. Siz de okuyun ağrılarınızı dindirin.
1. Kalsiyum bakımından zengin olan yiyecekler tüketin
1. Kalsiyum bakımından zengin olan yiyecekler tüketinKalsiyum, kemikler için adeta birer yapı malzemesi konumundadır. Yaş ilerledikçe kemikler daha kırılgan hale gelir. Bu yüzden, kalsiyum açısından zengin peynir, fındık, fasulye ve süt ürünleri gibi gıdalar tüketin.

2. Rahat ayakkabılar giyip sıkça yalın ayak yürüyün
2. Rahat ayakkabılar giyip sıkça yalın ayak yürüyünİnsanların yapmaları gereken en doğal şey yalın ayak olarak yürümektir. Bu nedenle bunu mümkün olduğunca çok tekrarlayın. Ayakkabılarınızı ise rahat olanlardan seçin.

3. D vitamini alın
3. D vitamini alınYiyeceklerden ve güneş ışığından D vitamini almanız mümkün, ama bu ikisi yetmiyorsa, vitamin takviyesi almak gerekir.

4. Ağırlık kaldırın
4. Ağırlık kaldırınFarklı yükleri düzenli olarak ve kendinizi zorlamadan kaldırmak, yaşlandıkça ortaya çıkması muhtemel olan osteoporoz ve kamburlaşmayı engelleyecektir.

5. Duruşunuzu değiştirin
5. Duruşunuzu değiştirinBirkaç saat boyunca aynı pozisyonda oturursanız, kasların yorulmasına ve bunun sonucu olarak da kötü bir duruşa ve sırt ve boyun ağrısına neden olur. Duruşu değiştirmek, kalkmak, yürümek ve en az iki saat streç yapmak oldukça faydalıdır. Şayet hatırlayabilirseniz, her yarım saatte bir bunu yapmaya çalışın.

6. Dengenizi geliştirin
6. Dengenizi geliştirinDenge, beyni, sinir sistemini ve kasları bağlayarak daha iyi koordinasyon oluşmasını ve duruşun gelişmesini sağlar. Kum gibi dengesi bulunmayan yüzeyde yürümek de çok yardım eder.

7. Egzersiz yapın - Kobra duruşu:
7. Egzersiz yapın - Kobra duruşu:Karnınızı uzatın, bacaklarınızı düz olarak arkaya alın, kollarınızı vücut boyunca geri uzatın ve ayaklarınızın üst taraflarını yere koyun. Nefes alıp arka kaslarınızı kullanarak başınızı ve göğsünüzü zeminden yavaşça yükseltin, ama kollarınızı kullanmayın. Kalçalarınızı yerde tutun ve boynunuzu rahatlatın. Sonra yavaş yavaş geri çekilin. Bu hareketi üç defa tekrarlayın.

Sandalye duruşu
Sandalye duruşuDizlerinizi büküp ayağa kalkın, ama dizlerinizi bükerken nefesinizi verin. Dizlerinizi 90 dereceden fazla bükmeyin ve ayak parmaklarınızın üstünde durmayın. İki nefes alıp, ayağa kalkın ve bu egzersizi üç defa tekrarlayın.

Makarna Suyunu 'Sakın' Lavaboya Dökmeyin - İşte Nedeni

Makarna suyunu haşladıktan sonra, makarna haşladığınız suyu lavaboya mı döküyorsunuz? Bundan sonra "asla" makarna haşlama suyunu lavaboya dökmeyin. Nedenini öğrendikten sonra bu hatayı bir daha yapmayacaksınız!

EVLİ OLAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR. TAPUDA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Tapu müdürlüklerince yetki alanı dışında kayıtlı bulunan taşınmazlara ilişkin düzenlemeyle, yılbaşından itibaren Tapu Genel Müdürlüğü’nce belirlenecek tapu işlemlerinde taraflar, farklı tapu müdürlükleri veya yurt dışı birimlerde bulunsalar dahi satış, bağış ve mal değişim işlemleri yapılabilecek.

16 Yıl Önce Doğan Yapışık Üçüzlerin Şimdiki Halleri

200.000 doğumda yalnızca 1 tanesinde görülen bir şekilde 2 bebeğin yapışık olarak doğduğu üçüz kız kardeşler Macy, McKenzie ve Madeline California 'daki yaşamlarına bakın şimdi nasıl devam ediyorlar. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak 16 yıl önce yapışık doğan üçüz bebeklerin son hallerini görebilirsiniz.

Yatmadan Önce Kapı Koluna Bardak Koydu Bakın Neler Oldu

Bir insan neden oturduğu evin kapı koluna cam bardak koyar? Evlerden uzak ama daha önce evinize hırsız girdiyse, her gece tedirgin ve korkuyla uyumak nedir bilirsiniz. Galerideki ileri butonuna tıklayarak resimlerin altında, hırsızları kaçıracak bu ipucunu öğrenebilirsiniz.

Bunları Size Hiçbir Yerde Öğretmezler: Ufkunuzu Açacak 20 Enteresan Bilgi

Yeni bilgiler öğrenmeyi kim istemez.. İşte size her yerde öğrenemeyeceğiniz ve ufkunuzu açacak 20 ilginç bilgi..

Evinde Bulaşık Makinesi Olan Herkesin Bilmesi Gereken İlginç Ve Şaşırtıcı Bilgiler

Daha önce bulaşık makinenize asla koymamanız gerekenleri söyledik, bulaşık makinesini kullanırken sizi tasarrufa yönlendirecek bilgileri sıraladık, onu nasıl temizleyeceğinizi detaylı şekilde anlattık.

Herkese Anlatmak İsteyeceğiniz 9 Gizli Kalmış Bilgi

Günlük hayatınızda hayatınızı kolaylaştırırken size genel kültür bilgisi katacak 9 gizli kalmış bilgiyi galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında bilmediğiniz şeylere yanıt bulacak ve bilginizi artıracaksınız.

Resimde gördüğün ilk hayvan kişiliğini ele veriyor.

Bilinçaltı, insanın kişiliği hakkında düşündüğümüzden daha fazla ipuçları barındırır. Uzmanlar, bilinçaltımızın yaşantımıza bağlı olarak bir depolama ünitesi gibi çalıştığını ve karakterimiz hakkında bir çok bilgiyi barındırdığını ifade ediyorlar.

Küçükken Tipiyle Dalga Geçilen 10 Ünlünün Son Halleri

Yakışıklı ve güzel ünlülerin her zaman güzel olmadıklarına inanmak eminiz birçoğunuz için güç bir şeydir. Fakat şimdilerde çok beğendiğimiz birçok ünlü geçmişte çirkin bir ördek yavrusundan farksızlarmış. Peki bu ünlülerin kim olduğunu merak ediyor musunuz?

İlişkilerdeki Gerçekleri Ortaya Çıkartan Vücut Dili Hareketleri

İlişkiniz sizce nasıl? Gelin biz söyleyelim!

Uzaylıların Var Olduğunu Doğrulayan 7 Açıklanamayan Önemli Bilgi

Uzaylıların dünyada olduğunu birçok kez duyduk ve bazı videolarda gördük ama inanmadık. Fakat bu içerikte uzaylıların var olduğa kanaat getireceksiniz. Bu bilgileri öğrenmek için İleri butonuna basınız.

Avucunun İçinde M Harfi Olanlarda Bulunan 15 Özellik

Avuç içinde bulunan çizgilerden gelecek okunmasını daha önce okuduk. Peki avuç içinde bulunan ''M'' harfi ne anlama geliyor ve avuç içinde ''M'' harfi olanların kendilerine has 15 özelliği ne? Galerideki ileri butonuna tıklayarak, resimlerin altında avuç içinde ''M'' harfi bulunanların özelliklerini görebilirsiniz.

Bahçelerinde Bularak Besledikleri 1 Cm’lik Canlının Birkaç Ay İçindeki Şaşırtan Değişimi

Bir aile, bahçelerinde neredeyse bozuk para boyunda minicik bir canlı buldular ve bu yavruyu beslediler. Bakın aylar sonra bu minicik yavru neye dönüştü...

Akciğer Kanserinin En Sinsi 9 Bulgusu

Dünyada ve ülkemizde süratle yaygınlaşan akciğer kanseri erkeklerde prostat, bayanlarda ise meme kanserinden sonra en sık görülen ikinci kanser cinsi olarak belirleniyor. En korkutucu kanser cinsleri arasında ilk sıralarda yer alan bu kanserin en sinsi 9 bulgusu sizlerle.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Başkaları Sizi Nasıl Görüyor? Hadi Kendini Test Et!

Bu teste verdiğiniz yanıtlarla başkalarının gözünde nasıl göründüğünüzü çözebilirsiniz. Resme ilk baktığınızda gördüğünüz şey karşınızdakinin sizin hakkında nasıl düşündüğüne dair ipucu verecektir. Hazırsanız teste başlayalım.

İki Vajinası Olan Kadın Herkesin Kafasındaki O Çarpıcı Soruyu Yanıtladı!

Doğuştan iki vajinaya sahip olan kadın, hikayesini açık yüreklilikle paylaşıyor. İşte 21 yaşındaki genç kadının yaşadıkları...

Burçların Kötü Özellikleri - Hep İyi Yönlerini Konuşacak Değiliz Ya

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık... Tüm burçların kötü özellerini söylüyoruz!

İngiliz Nöroloji Uzmanı 3 yaşındaki çocuğunu kelle-paça ile iyileştirdi

İngiltere'de yaşayan Nöroloji ve Beslenme Uzmanı Dr. Natasha Campbell McBride, henüz 3 yaşındayken otizm tanısı alan oğlunu, "Tüm hastalıklar bağırsakta başlar" sözünden yola çıkarak geliştirdiği sistemle sağlığına kavuşturdu.

8 kilo ekti 2 ton ürün elde etti

Sivas’ta gübresiz ve ata tohumu ile organik tarım yapan çiftçi Yaşar Ramazan Fidan, 2 dönüm arazide 8 kilogram tohum ile 2 ton fasulye elde etti.