ilgincbilgiler.com LogoVücudumuzun Magnezyum Takviyesine İhtiyacı Olduğunun 12 Belirtisi

Magnezyum 300 'den fazla enzime etki eder, kan basıncını düzenler, hücrelere, sinirlere ve kaslara fayda sağlar ve daha bir çok faydası vardır. Ama eksikliği de bir o kadar sıkıntı vericidir. İşte vücudunuzun magnezyum takviyesine ihtiyacı olup olmadığını anlamanız için çok yararlı bir makale hazırladım. Hemen okumaya başlayın !
1- Kronikleşen yorgunluk
1- Kronikleşen yorgunlukYataktan yorgun uyanıyorsanız, gün içerisinde kendinizi sürekli halsiz hissediyorsanız magnezyum eksiliğinden olabilir. Brezilya’da yapılan bir araştırmada, fazladan magnezyum tüketiminin koşucuların performansını arttırdığı ve yaşlılardaki yorgunluk hissini azalttığı görülmüştür.

2- Uyuşukluk
2- UyuşuklukVücudunuzda sık sık uyuşmalar hissediyorsanız sebebi magnezyum eksikliği olabilir. Magnezyum takviyesi yapmalısınız.

3- Astım
3- AstımYapılan araştırmalarda vücuttaki magnezyum oranı artığında daha rahat nefes alındığı kanıtlanmış. Bu nedenle astım belirtileri varsa vücudunuzdaki magnezyum eksikliğinden olabilir.

4- Kas tutulması
4- Kas tutulmasıEğer bacaklarınızda kasılmalar hissediyorsanız vücudunuzdaki magnezyum eksikliği size sinyal veriyor demektir. Yatmadan önce magnezyum bakımından zengin besinler ve içecekler tüketirseniz kasılma yaşamazsınız ve daha rahat uyursunuz.

5- Tatlı isteği
5- Tatlı isteğiVücudunuzda magnezyum eksikse tatlı isteğiniz çoğalır. Siz bunu şekerim düştü diye algılayabilirsiniz. Canınızın tatlı çektiği zamanlarda ceviz, fındık veya meyve yemeyi deneyin. Yanıldığınızı anlayacaksınız.

6- Depresyon
6- Depresyon2015 yılında 8.800 kişinin yer aldığı bir araştırmada, 65 yaşından küçük ve yeterince magnezyum içeren yiyecekler tüketmeyen bireylerin depresyona girme riskinin %22 daha fazla olduğu kanıtlandı. Magnezyumun, beyninizin işlevselliği ve ruh halinizi direk olarak etkilediğini biliyoruz.

7- Kronikleşen yorgunluk
7- Kronikleşen yorgunlukYataktan yorgun uyanıyorsanız, gün içerisinde kendinizi sürekli halsiz hissediyorsanız magnezyum eksiliğinden olabilir. Brezilya’da yapılan bir araştırmada, fazladan magnezyum tüketiminin koşucuların performansını arttırdığı ve yaşlılardaki yorgunluk hissini azalttığı görülmüştür.

8- Migren
8- MigrenMagnezyum eksiliği yüzünden vücudunuzda gerilmeler olur bu da dolaylı yoldan migrene davetiye çıkarır. Fazladan magnezyum takviyesinin ise bulantı ve ışığa karşı hassaslık gibi migren belirtilerini ortadan kaldırdığı biliniyor.

9- Uyku problemi
9- Uyku problemiUykuya dalmakta zorlanıyor ve en ufak sese uyanıyorsanız magnezyum eksikliğinden kaynaklanabilir. Kaliteli bir uyku için daha fazla magnezyum içeren yiyecek tüketmelisiniz.

10- Yüksek tansiyon
10- Yüksek tansiyonMagnezyum, doğal bir kalsiyum kanal blokeri gibi davranarak tansiyonunuzu dengelemeye yardımcı olur. 2013 yılında Britanya’da yapılan bir araştırmada, magnezyum alımının arttırılması halinde tansiyonun dengelendiği kanıtlanmıştır.

11- Kabızlık
11- KabızlıkBağırsaklar görevini yapabilmek için magnezyuma ihtiyaç duyar. Magnezyum dışkıyı yumuşattığından eksikliği halinde kabız olmak kaçınılmazdır.

12- Kalp ritim bozukluğu
12- Kalp ritim bozukluğuMagnezyum eksikliği nedeniyle kalp ritim bozuklukları görülebilir. Magnezyum damarları koruduğu için bu tür rahatsızlıkları en aza indirir.

13- Eklem ağrıları
13- Eklem ağrılarıEğer sık sık eklem ağrısı çekiyorsanız , tüm eklemleriniz sürekli ağrıyorsa...mMagnezyum eksikliğinden olabilir. Magnezyum takviyesiyle bu ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca fazladan alınan magnezyumun çok fazla zararı olmadığından bu çözümü deneyebilirsiniz.

14- Magnezyum açısından zengin besinler nelerdir ?
14- Magnezyum açısından zengin besinler nelerdir ?Kadınların günde en fazla 280 mg, erkeklerin ise 350 mg magnezyum alımı yapması gerekir. Tabii ki önce doktorunuza danışmanız gerekiyor! Baklagiller: Fasulye ve mercimek Esmer pirinç, darı, yulaf Patates Kabak Koyu yapraklı sebzeler: Pazı, marul, ıspanak Badem, kaju, ceviz Meyve: Muz, kayısı, avokado, şeftali ve erik Kakao: Bitter çikolataların her 100 gramında 100 miligram magnezyum bulunur.

Eskiden yediğimiz besinlerden magnezyum ihtiyacımızı karşılıyorduk, ancak son zamanlarda endüstriyel çiftçilik yüzünden yediğimiz besinlerdeki magnezyum oranı maalesef azaldı. Azalmasının sebeplerinden bir tanes ide artık eskisi gibi fasulye, balık, ceviz vb. gibi besleyici ürünleri tüketmememiz.

Makarna Suyunu 'Sakın' Lavaboya Dökmeyin - İşte Nedeni

Makarna suyunu haşladıktan sonra, makarna haşladığınız suyu lavaboya mı döküyorsunuz? Bundan sonra "asla" makarna haşlama suyunu lavaboya dökmeyin. Nedenini öğrendikten sonra bu hatayı bir daha yapmayacaksınız!

EVLİ OLAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR. TAPUDA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Tapu müdürlüklerince yetki alanı dışında kayıtlı bulunan taşınmazlara ilişkin düzenlemeyle, yılbaşından itibaren Tapu Genel Müdürlüğü’nce belirlenecek tapu işlemlerinde taraflar, farklı tapu müdürlükleri veya yurt dışı birimlerde bulunsalar dahi satış, bağış ve mal değişim işlemleri yapılabilecek.

16 Yıl Önce Doğan Yapışık Üçüzlerin Şimdiki Halleri

200.000 doğumda yalnızca 1 tanesinde görülen bir şekilde 2 bebeğin yapışık olarak doğduğu üçüz kız kardeşler Macy, McKenzie ve Madeline California 'daki yaşamlarına bakın şimdi nasıl devam ediyorlar. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak 16 yıl önce yapışık doğan üçüz bebeklerin son hallerini görebilirsiniz.

Yatmadan Önce Kapı Koluna Bardak Koydu Bakın Neler Oldu

Bir insan neden oturduğu evin kapı koluna cam bardak koyar? Evlerden uzak ama daha önce evinize hırsız girdiyse, her gece tedirgin ve korkuyla uyumak nedir bilirsiniz. Galerideki ileri butonuna tıklayarak resimlerin altında, hırsızları kaçıracak bu ipucunu öğrenebilirsiniz.

Bunları Size Hiçbir Yerde Öğretmezler: Ufkunuzu Açacak 20 Enteresan Bilgi

Yeni bilgiler öğrenmeyi kim istemez.. İşte size her yerde öğrenemeyeceğiniz ve ufkunuzu açacak 20 ilginç bilgi..

Evinde Bulaşık Makinesi Olan Herkesin Bilmesi Gereken İlginç Ve Şaşırtıcı Bilgiler

Daha önce bulaşık makinenize asla koymamanız gerekenleri söyledik, bulaşık makinesini kullanırken sizi tasarrufa yönlendirecek bilgileri sıraladık, onu nasıl temizleyeceğinizi detaylı şekilde anlattık.

Herkese Anlatmak İsteyeceğiniz 9 Gizli Kalmış Bilgi

Günlük hayatınızda hayatınızı kolaylaştırırken size genel kültür bilgisi katacak 9 gizli kalmış bilgiyi galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında bilmediğiniz şeylere yanıt bulacak ve bilginizi artıracaksınız.

Resimde gördüğün ilk hayvan kişiliğini ele veriyor.

Bilinçaltı, insanın kişiliği hakkında düşündüğümüzden daha fazla ipuçları barındırır. Uzmanlar, bilinçaltımızın yaşantımıza bağlı olarak bir depolama ünitesi gibi çalıştığını ve karakterimiz hakkında bir çok bilgiyi barındırdığını ifade ediyorlar.

Küçükken Tipiyle Dalga Geçilen 10 Ünlünün Son Halleri

Yakışıklı ve güzel ünlülerin her zaman güzel olmadıklarına inanmak eminiz birçoğunuz için güç bir şeydir. Fakat şimdilerde çok beğendiğimiz birçok ünlü geçmişte çirkin bir ördek yavrusundan farksızlarmış. Peki bu ünlülerin kim olduğunu merak ediyor musunuz?

İlişkilerdeki Gerçekleri Ortaya Çıkartan Vücut Dili Hareketleri

İlişkiniz sizce nasıl? Gelin biz söyleyelim!

Uzaylıların Var Olduğunu Doğrulayan 7 Açıklanamayan Önemli Bilgi

Uzaylıların dünyada olduğunu birçok kez duyduk ve bazı videolarda gördük ama inanmadık. Fakat bu içerikte uzaylıların var olduğa kanaat getireceksiniz. Bu bilgileri öğrenmek için İleri butonuna basınız.

Avucunun İçinde M Harfi Olanlarda Bulunan 15 Özellik

Avuç içinde bulunan çizgilerden gelecek okunmasını daha önce okuduk. Peki avuç içinde bulunan ''M'' harfi ne anlama geliyor ve avuç içinde ''M'' harfi olanların kendilerine has 15 özelliği ne? Galerideki ileri butonuna tıklayarak, resimlerin altında avuç içinde ''M'' harfi bulunanların özelliklerini görebilirsiniz.

Bahçelerinde Bularak Besledikleri 1 Cm’lik Canlının Birkaç Ay İçindeki Şaşırtan Değişimi

Bir aile, bahçelerinde neredeyse bozuk para boyunda minicik bir canlı buldular ve bu yavruyu beslediler. Bakın aylar sonra bu minicik yavru neye dönüştü...

Akciğer Kanserinin En Sinsi 9 Bulgusu

Dünyada ve ülkemizde süratle yaygınlaşan akciğer kanseri erkeklerde prostat, bayanlarda ise meme kanserinden sonra en sık görülen ikinci kanser cinsi olarak belirleniyor. En korkutucu kanser cinsleri arasında ilk sıralarda yer alan bu kanserin en sinsi 9 bulgusu sizlerle.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Başkaları Sizi Nasıl Görüyor? Hadi Kendini Test Et!

Bu teste verdiğiniz yanıtlarla başkalarının gözünde nasıl göründüğünüzü çözebilirsiniz. Resme ilk baktığınızda gördüğünüz şey karşınızdakinin sizin hakkında nasıl düşündüğüne dair ipucu verecektir. Hazırsanız teste başlayalım.

İki Vajinası Olan Kadın Herkesin Kafasındaki O Çarpıcı Soruyu Yanıtladı!

Doğuştan iki vajinaya sahip olan kadın, hikayesini açık yüreklilikle paylaşıyor. İşte 21 yaşındaki genç kadının yaşadıkları...

Burçların Kötü Özellikleri - Hep İyi Yönlerini Konuşacak Değiliz Ya

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık... Tüm burçların kötü özellerini söylüyoruz!

İngiliz Nöroloji Uzmanı 3 yaşındaki çocuğunu kelle-paça ile iyileştirdi

İngiltere'de yaşayan Nöroloji ve Beslenme Uzmanı Dr. Natasha Campbell McBride, henüz 3 yaşındayken otizm tanısı alan oğlunu, "Tüm hastalıklar bağırsakta başlar" sözünden yola çıkarak geliştirdiği sistemle sağlığına kavuşturdu.

8 kilo ekti 2 ton ürün elde etti

Sivas’ta gübresiz ve ata tohumu ile organik tarım yapan çiftçi Yaşar Ramazan Fidan, 2 dönüm arazide 8 kilogram tohum ile 2 ton fasulye elde etti.