Bilim Adamları Onayladı: Unutkanlık Gerçeğinde Zeki Olduğunuzun Bulgusu

Her insan bir şeyleri unutur, hatta aralıksız elimizde olan telefonları dahi bazen unutuyoruz . Günümüzde ise en çok unutulan şeyler parolalar. Gerçeğinde bu normaldir.

Cebinizdeki Hekim “Kabak Çekirdeği”

Yapılan araştırmalara göre kabak çekirdeğinin içeriğinde bulunan sterollerin, prostat dokusunu negatif doğrultuda etkileyen DHT seviyesini eksilttiği tanımlanmıştır. Uzmanlar kabak çekirdeğini cebinizdeki hekim olarak belirliyor. Kabak çekirdeği içerisinde çok zengin ve yararlı gıda maddesi vardır. Bunlardan en ehemmiyetli olanı ise cucurbitacin isimli bir bileşendir.

Kumpaslı Kahve İçenler Bu Hastalıklardan Korunuyor

Herkes sabah kalktığında ilk olarak değişik bir şey yapar. Kimileri su kapsa, kimileri meyve yer ve kimileriyse de hemen kahve kapsa. Güne kahveyle başlamak uzmanların belirttikleri gibi son derece sıhhatli.

21 Adet Kuru Üzümü Suya Bırakıp Sabahına İçin Faydayı Saymakla Bitmiyor

Karaciğeri arınan en tesirli gıdalardan biri olan kuru üzümün verimleri sizi kendinizden geçirecek. İşte sağlık açısından harcanması önerilen 21 kuru üzümün verimleri…

Atilla Saral tertemiz sıhhatli bir yaşam kurdu her şeyini sattı ve Ege’ye yerleşti!

Atilla Saral’ın yeni yaşamı Bir yarıyılın şöhretli adı Atilla Saral ile oyuncu sevgilisi oyuncu İnci Türkay’ın tabiat içerisindeki yaşantısı

Oğlunu Kaybeden Babanın Çocukları Hala Hayatta Olan Anne ve Babalara 9 Önerisi

Çocuklarınızın her daim yanınızda olacağını düşünerek kusur ediyorsunuz. İşimizle ve değişik meselelerle o kadar meşgulüz ki yaşamımızdaki en bedelli varlıkları unutuyoruz. Evlat acısını kimsenin deneyim etmemesi söylenir. Richard Pringle adındaki babanın Hughie adındaki oğlu geçtiğimiz yaz beyin kanaması geçirdikten sonra yaşamını kaybetti. Acılı baba, şimdi değişik anne ve babaların okumasını istediği 9 maddelik bir liste oluşturdu. Tam anne ve babaların okuması gerekiyor.

Ninelerimizin Kullandığı Efsaneleşmiş Hastalıkla Gayretin 11 Usulü

Hasta Olduğunuz zaman hemen antibiyotiğe sarılmak yerine şifası ile ulus arasında efsaneleşmiş bu usulleri bir deneyin. Hepsi kolay malzemeler ile basitçe yapabileceğiniz, her rahatsızlığa takat çok tesirli usuller bunlar…

Oturma Odasına Soğan Koyunca, Hekimleri Afallamışa Çeviren Fayda

Odanıza Ceddilmemiş Soğan Kreyin! Ceddilmemiş Ksaçmasıyla odanızda duran soğanın mucize tesirleri Neticeyi Sizi Oldukça Afallatacaktır. Sağlık uzmanları tarafından yapılan araştırmalar,da odanıza ceddilmemiş soğan koyarsak tesirine yararlarına şok olacağımızı çok donakalacağınızı açıklıyorlar. Bu belirtileri uzun seneler evvel bulan bir tahlilci uzman hekimin başından geçen hatıralarını anlatalım sizlere.

Görünüşlerini 180 Derece Değiştirip Bizi Şaşırtmayı Başaran 16 Ünlü İsim

İnsanın görünüşünü değiştirmeye karar vermesi zordur, saçını bile kestirirken düşünür. Ancak görünüşlerini 180 derece değiştirip bizi şaşırtan ünlüler var. Saçları kısa kestirmek, rengini değiştirmek, kilo vermek, sakal-bıyık bırakmak bunların hepsi insanın görünüşünü değiştirmesi için yaptığı şeyler. Ancak böyle bir değişime karar vermek kolay değil, hele ki insanları şaşırtacak derecede bir değişim hiç kolay değildir. Fakat ünlüler dünyasında işler biraz daha farklı ilerliyor, değişim onlar için bir ihtiyaç gibi adeta. Bu yüzden bizi sürekli şaşırtmayı başarıyorlar, tıpkı aşağıda göreceğiniz ünlü isimler gibi.

İsminizin Baş Harfi Kişiliğinizi Yansıtıyormuş!

(A) A harfi alfabedeki diğer harflerden farklı bir konumdadır.

Resimde gördüğün ilk hayvan kişiliğini ele veriyor.

Bilinçaltı, insanın kişiliği hakkında düşündüğümüzden daha fazla ipuçları barındırır. Uzmanlar, bilinçaltımızın yaşantımıza bağlı olarak bir depolama ünitesi gibi çalıştığını ve karakterimiz hakkında bir çok bilgiyi barındırdığını ifade ediyorlar.

Zengin ile Fakir insanları ayıran 10 özellik.

Okul Otobüsünden Harika Bir Karavana Dönüşüm

Mayes ailesi, 465 metrekarelik aile evlerinden yorulduktan sonra, eski bir okul otobüsünü hafif ve verimli bir aile evine dönüştürerek #vanlife etiketine başka bir anlam yüklemeyi başarmışlar.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız. İleri tuşuna basarak yazıyı okuyabilirsiniz.

MasterChef'ten elenen Suna'nın retaurantı

Reyting yarışında zirveyi geçen geçen gün daha da zorlayan Masterchef Türkiye yarışmasının geçtiğimiz gün yayınlanan eleme gecesi bölümünde şoke eden bir ayrılık yaşandı. Yarışmadan hiç beklenmedik isim, Suna Aydın elendi.

Peynir Fabrikasında Akıl Almaz Skandal

Bir peynir fabrikasında yaşanan skandal duyanları şok ediyor. Peynir fabrikasında çalışan işçiler, önce peynir yapımında kullanılan sütle banyo yapıp, ardından bu sütle peynir yaptılar! Galerideki ileri butonuna tıklayarak bu skandalla ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Erkekler sabahları neden erekte olarak uyanırlar?

Uzmanlar, sabah ereksiyonunun gece boyunda yaşanan bir dizi erekte olma durumu sonucunda olduğunu belirtiyor

Küçük Numaralarla Harika Fotoğraflar Çeken Fotoğrafçının Harika Çalışmaları

Yaptığı ufak hilelerler harika Fotoğraflar Çekmeyi başaran Barcelona’da yaşayan fotoğrafçı Jordi Puig'in kamera arkası ve fotoğraf sırları... Çalışmalar gerçekten harika.

Günün İlginç Kareleri

Günün İlginç karelerini sizler için derledik, iyi eğlenceler.

Umutsuzluğa Kapılıyoruz! Toplumsal Sorunları ve Gidişatı Konu Alan 23 İllüstrasyon

Modern toplumun problemlerine aşina olsak da, birçoğu karşısında tembelliğe yenik düşmemiz an meselesi. Kısacası; sorunların çözümünü daima erteler gibi bir halimiz var. Arjantinli illüstratör Al Margen de çizimlerinde, daima ertelenen o toplumsal sorunlara işaret ediyor.

Uzun İlişkilerde Günlük Yaşamı Mükemmel Bir Biçimde Özetleyen 32 İllüstrasyon

Artık çiftlerle ilgili illüstrasyonları her yerde görür olduk. Peki neden her defasında dikkatimizi çekiyor? Çünkü, her bir ilişki diğerinden oldukça farklı. Bu farklılıklar ve küçük detaylar ise ilgimizi çekiyor. Başka bir sanatçının ilişkilere nasıl baktığını merak ediyoruz belki de. Brezilyalı sanatçı Crislane Passos da birkaç yıl önce bir roman yazarken hayalini kurduğu bu çifte adeta aşık olmuş. İleri butonuna tıklayın.

Dünya Bu Kadını Konuşuyor! 73 Yaşında İkiz Doğurdu

Hindistan’ın güneyindeki Andhra Pradesh eyaletinde yaşayan 73 yaşındaki kadın ikiz bebek doğurdu! Sadece 2 aylık tüp bebek tedavisinin ardından hamile kalan kadın, dünya basınında da gündem oldu.

Altız Bebekleri Oldu, 30 Yıl Sonra Kardeşler Bakın Ne Hale Geldi

Janet ve Graham Walton çiftinin en büyük hayali anne ve baba olmaktı. Ancak bir türlü çocukları olmuyordu.

Maaşını Aldıktan Sonraki ilk 3 Günde Bitirenlerin Ay Sonuna Doğru Yaşadığı 10 Durum

Siz de maaşı aldıktan sonra onu 1 hafta içinde çatır çatır harcayıp bitirenlerdenseniz, ay sonuna doğru yaşanan bu 10 durum size çok tanıdık gelecek. Sizin için hazırladığımız galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak maaşını alınca hemen bitirenlerin ay sonuna doğru yaşadıkları durumları görebilir ve kendinizle olan benzerlikleri karşılaştırabilirsiniz.

Herkesi Şaşırtan İlginç Yeteneklere Sahip İnsanlar

Evet her insanın kendine özgü yetenekleri vardır ama bu insanların yaptığı şeyler gerçekten beyin yakıyor.

Düğün fotoğrafı çektirmek için bin türlü çılgınlık yapan gelin ve damatlar

En özel gününüzü bu çılgın ve havalı fotoğraflarla ölümsüzleştirmek ister misiniz?

Kadınlar ve Erkekler Arasındaki Farklar

Kadınlar ve erkekler birbirlerinden gece ve gündüz kadar farklıdır. Sizin için seçtiğimiz 14 resmimizde esprili bir şekilde anlatılan maddeler sizce doğru mu? Ne dersiniz?

Ceviz Hakkında ilginç Bilgi

Çoğumuz cevizi kırdığımızda 2 ceviz parçasının arasından bulunan kısmı çöpe atıyoruz. Bu bilgiden sonra atmayacaksınız.

Gündelik Hayatta Yaşadığınız Can Sıkıcı Durumlarda İmdadınıza Yetişecek 7 Dahiyane Çözüm Tekniği

Birçok insan bu sorunlar karşısında pes edip uzman bir destek almaya çalışıyor. Fakat durun! Çözümleri sandığınız gibi zor değil! Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak ulaşabilirsiniz.

Kızlarını Gelinlikle Gören Babaların İlk Tepkileri

Babalar için kızları çok önemlidir. Onları düğün günü beyazlar içinde gelinlikle görmek ise her babayı duygulandırır. Biz de sizin için kızlarını evlendiren babaların, onları gelinlikle gördüklerinde yüzlerinde oluşan duygusal ifadelerin yer aldığı bir galeri hazırladık. Bu güzel ve duygusal resimleri görmek için galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak ulaşabilirsiniz.

Nesiller geçmesine rağmen aile üyelerinin etkileyici benzerliği

Anne ve kızı, baba ve oğlu, hatta dede ile torunu… Yıllar ve nesiller geçse de aile üyelerinin aynı yaş dönemlerindeki birbirlerine olan benzerliği görenleri şaşırtıyor… Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak ulaşabilirsiniz.

Doğru Sanarak Yaptığımız 18 Şey ve Doğruları

Günlük hayatımız boyunca devamlı yaptığımız ama aslında çoğunu bilmeden yanlış yaptığımız tam 18 şeyi galerimizde sizler için bir araya topladık. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında siz de bu bilmeyerek de olsa yanlış yaptığımız şeyleri ve doğrularını görebilirsiniz.

Evlenme Teklifi Tüm Dünyada Konuşulacakken Son Anda Hüsrana Uğradı

Dale Sharpe isimli genç adam, kız arkadaşı Karlie Russell'a kimselerin yapmadığı oldukça değişik ve unutulmaz bir evlenme teklifi yapmak istedi. Bunun için kolları sıvayan gencin yaşadıklarını ve evlilik teklifinin sonucunu galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak resimlerin altında okuyabilirsiniz.

Herkese Anlatmak İsteyeceğiniz 9 Gizli Kalmış Bilgi

Günlük hayatınızda hayatınızı kolaylaştırırken size genel kültür bilgisi katacak 9 gizli kalmış bilgiyi galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında bilmediğiniz şeylere yanıt bulacak ve bilginizi artıracaksınız.

Eskisi Gibi Uğraşmadan Yapabileceğiniz 18 Dahiyane Pratik Fikir

Ev ve mutfak işlerinin bazılarına gereğinden fazla zaman harcamayın. Sizin için hazırladığımız galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında harika mutfak hileleri öğrenebilir ve zamandan tasarruf ederek vaktinizi sevdiğiniz şeylere harcayabilirsiniz.

Oturuş pozisyonlarına göre ruh hali

Vücut dili uzmanlarından oturuş pozisyonlarına göre ruh hali analizi, siz nasıl oturuyorsunuz? Bir insanın nasıl oturduğuna bakarak nasıl bir karaktere sahip olduğunu söylemek mümkün. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak ulaşabilirsiniz.

Burun Şekliniz Karakterinizi Ele Veriyor!

Burun şeklinize göre karakter analizi yapmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Sizin için hazırladığımız galeride her türlü burun şeklini ve ona uygun olan karakter analizini görebilirsiniz. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında burun şekline göre karakterinizi öğrenebilirsiniz.

Zamanın Dört Nala Koştuğunu Kanıtllayan Ünlü Fotoğrafları

Zaman hiçbirimizi beklemeden hızla akıp gidiyor. Sizin için hazırladığımız ünlü fotoğrafları galerisi de bunun en büyük ispatı! İşte hayatımızda yer etmiş zamanın büyük oyuncuları ve günümüzün başarılı sanatçılarının çocukluk ve gençlik fotoğrafları! Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak ünlü fotoğraflarını görebilirsiniz.

Çocuklu Aileler İçin Zeki Anne-Babalardan Müthiş Çözümler

Çocuklu ailelerin imdadına yetişecek, birbirinden pratik ebeveyn buluşunu sizin için galerimizde bir araya getirdik.

Türk Televizyon Tarihinin En Efsane Dizileri

Bir zamanlar televizyon ekranlarında en fazla izlenen dizilerden olan unutulmaz dizileri, galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, siz de resimlerin altında dönemlerinin en çok izlenen ve sevilen dizilerini görebilirsiniz.

Su İçmeyi Sevmiyorsanız Bu Öneriler Tam Size Göre!

Su içmeyi sevmeyenlere harika öneriler hazırladık. Yaşam kaynağımız olan suyu içebilmeniz için galerimizde birkaç basit yolu bir araya getirdik. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, siz de resimlerin altında su içmenin basit yollarını ve yararlı önerileri öğrenebilirsiniz.

Bu Basit Pratik Bilgilerle Hayat Artık Daha Kolay!

Patatesin yanına elma koyarsanız ne olur ya da yumurta nasıl kolay soyulur gibi pratik bilgilerin çoğunu bulabileceğiniz efsane pratik bilgiler galerimizi sizin için hazırladık. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında işlerinizi kolaylaştıracak basit ve kullanışlı pratik bilgileri görebilirsiniz.

Kadınların Erkeklerde İlk Baktıkları Yerler

Kadınların erkeklerde baktıkları ilk yerler ve sevdikleri yerler sizce nereler. Kadınların erkeklerde ilk olarak dikkat ettikleri ve önem gösterdikleri yerleri sizin için galerimizde bir araya getirdik. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında kadınların erkeklerin vücudunda ilk nerelere baktıklarını öğrenebilirsiniz.

Tembel İnsanların Evlerinde Yapılması Şart 7 Şey

Tembel ve iş yapmaya üşenen insanların evinde ortak olarak mutlaka görebileceğiniz 7 şeyi galerimizde sizin için bir araya getirdik.

Burçlara Göre Erkekleri Etkilemenin İpuçları

Burçlara göre erkekleri etkileme ve kendinize bağlama yollarını galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galerimizde yer alan ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında, 12 ayrı burcun erkeklerini nasıl etkileyebileceğinizi öğrenebilir ve uygulamaya başlayabilirsiniz.

Günlük Hayatta Çekiciliğinizi Yerle Bir Edebilecek Hatalar

Günlük hayatınızda karşınızdakilere çekici görünmek ve onları etkilemek isterken, yaptığınız bazı hareketler tüm çekiciliğinizi yerle bir edebilir.

Hangi Egzersiz ile Hangi Kaslar Çalışır?

Sağlıklı olmak için yaptığımız egzersiz hareketlerinin hangisi vücudumuzun hangi bölgesindeki kasları harekete geçirir ve işe yarar diye merak eden okuyucularımız için yol gösterici görseller eşliğinde harika bir haber hazırladık. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında hareketlerin isimlerini görebilirsiniz.

İnsanların Çekilen Röntgen Filmlerinde Ortaya Çıkan 11 İlginç Eşya

Zaman zaman insanların ameliyat sırasında içlerinde makas unutulduğunu duymuşuzdur ama, insanların röntgen filmlerinde çıkan bu eşyalar bu kez sizi çok şaşırtacak!

Çiftlerin Uyku Pozisyonları, İlişkileri Hakkında Neler Söylüyor?

Çiftlerin uyku pozisyonlarına göre ilişki analizi galerimizde! Edinburgh Uluslararası Bilim Festivali kapsamında çiftlerin uyuma pozisyonlarına bakarak ilişkileri ile ilgili analiz yapmanın mümkün olduğu açıklandı.