ilgincbilgiler.com Logoİşte Bu 7 Alışkanlığınız Karakteriniz Hakkında İpucu Veriyor

İtiraf etmek gerekirse hayat bazen rutinlerden ibarettir. Tıpkı ‘Bugün Aslında Dündü’ filminde olduğu gibi her gün aynı şeyleri yapıyoruz. Yaptıklarımızı gözden geçirmediğimizde de bunlar alışkanlık haline gelmiş oluyorlar. Bunun en basit örneği tuvalet kâğıdı yerleştirme şekli. Mesela bazıları tuvalet kağıdını düz olarak yerleştirirken bazılarıysa ters olarak yerleştirir. Bu tamamen bir alışkanlıktan ibarettir. Ancak meğerse alışkanlıklarımız karakterimizin hakkında bilgi veriyormuş. İşte birinin karakteri hakkında ipucu veren farklı yedi alışkanlık.
Tuvalet kağıdını yerleştirme şekliniz
Tuvalet kağıdını yerleştirme şeklinizTuvalet kağıdı bittiğinde yeni tuvalet kağıdı yerleştirirken bu işlemi hep aynı yönde yaptığınızı daha önce farkettiniz mi? Aslında bunun bir nedeni var. Tuvalet kağıdının 124 yıl önce alınan patentine ait görüntüler geçtiğimiz günlerde Business Insider’da yayınlandı. Meğerse patent alındığında tuvalet kağıdının üstten yerleştirilmesi tasarlanmış (sağdaki gibi). İlişki uzmanı Gilda Carle’nin yaptığı araştırmalarda, tuvalet kağıdını alttan yerleştiren kişiler (sol taraftaki gibi) kendilerine güveni olmayan ve kendilerini başkalarından aşağı olarak gören kişilermiş. Öte yandan tuvalet kağıdını üstten yerleştiren (sağdaki gibi) kişiler kendinden emin ve baskın kişilermiş.

Açken yediğiniz ilk şey
Açken yediğiniz ilk şeyÇikolatayı sever misiniz? Çikolatayı seven kişiler duygusal, heyecanlı ve tutkulu kişilerdir. Bunda utanacak bir şey yok elbette. MSN Wellness’ta belirtilenlere göre kendilerini ‘maço’ olarak adlandıran erkekler bile çikolataya bayıldıklarını itiraf ediyorlarmış. Açken canları turunçgil çeken kişiler ise sağlıklarından şüphe eden ve gergin kişilermiş. Bunun en iyi yanı ise turunçgillerin insanı rahatlatıcı etkisi olması ve böylelikle gerginliği geçirmesi. Son olarak acıktıklarında canları acı ve baharatlı şeyler çeken kişiler detaylara çok takılan kişilermiş.

El yazınız
El yazınızEl yazınızın küçük ve okunması zor olduğunu söyleyen oldu mu? Öyleyse utangaç bir kişiliğiniz var demektir. Öte yandan el yazısı anlaşılabilir ve büyük olan kişiler kolay anlaşılabilir ve karizmatik kişilerdir. Tip Hero’da yazılanlara göre ise yazdığınız kelimeler arasında az boşluk varsa insanlarla bir arada olmayı sevdiğiniz anlamına geliyormuş.

Araç sürüşünüz
Araç sürüşünüzBazı sürücülerin direksiyonu tek elle tuttuklarını gördünüz mü? O kişiler kendinden emin kişilerdir. Tom Vanderbilt ise yaptığı tespit, direksiyonu sol eliyle saat 10, sağ eliyle ise saat 2 yönünde tutan kişilerin trafik kurallarını sıkıca uyduğu yönünde.

Beslenme alışkanlıklarınız
Beslenme alışkanlıklarınızİş yerinde tabağında en küçük kırıntı bırakmayan ve tabağının yarısını bırakan kişiler vardır. Huffington Post’a belirtilenlere göre tabağını yarım bırakan kişiler elindekilerle yetinmeyi bilen kişilermiş. Bu kişiler yavaş ve emin adımlarla ilerlemeyi severlermiş. Tabağında kırıntı bırakmayan kişiler ise hızlı yemek yerlermiş ve sürekli yapacakları bir şeyleri varmış gibi hareket ederlermiş.

Uyuma şekliniz
Uyuma şeklinizSırt üstü uyuyorsanız sakin bir kişiliğe sahipsiniz demektir. Sırt üstü uyuyanlar genelde sağlıklıdırlar ve sakindirler. Yeni bilgilere ve yeni aktivitelere açıktırlar. Cenin pozisyonunda uyuyanlar ise gergin ve kendinden emin olmayan kişilerdir. Hayatta birilerinin kendilerini korumasına alışıktırlar ve başkalarınca korunmadan edemezler. Yüz üstü uyuyanlar ise sorumluluk sahibi kişilerdir. Her şeyi kontrol etmek isterler ve en iyi fikirlerin kendilerininki olduğunu düşünürler. Eleştiriye açık olmadıklarından kibirlidirler de.Yan yatarak uyuyan kişiler ise güvenilir ve mantıklı kişilerdir. Lady Life Hacks’te yazılanlara göre bu kişiler aynı zamanda karşılaştığı zorlukların üstesinden kolaylıkla gelmeyi bilirlermiş.

Email yollama tarzınız
Email yollama tarzınızBu muhtemelen aklınıza hiç gelmemiştir ancak Business Insider’a göre email yollama şekliniz karakteriniz hakkında ipucu veriyormuş. Emaillerde sık sık ‘Ben’, ‘Bana’, ‘Benim’ gibi kelimeler kullananlar benmerkezci kişilermiş. Öte yandan karakteriniz hakkında ipucu veren bir başka gerçek de ‘Gelen kutusu’nu nasıl düzenlediğiniz. Eğer gelen emaillerinizi okumuyorsanız ve silmiyorsanız, gergin birisiymişsiniz ve anksiyete sorununuz olabilirmiş. Gelen emaillerini hemen okuyan, cevaplayan ve cevapladıktan sonra silen kişilerdenseniz kontrol etmeyi ve düzenli olmayı seven kişiliğe sahipsiz demekmiş

Bunları Size Hiçbir Yerde Öğretmezler: Ufkunuzu Açacak 20 Enteresan Bilgi

Yeni bilgiler öğrenmeyi kim istemez.. İşte size her yerde öğrenemeyeceğiniz ve ufkunuzu açacak 20 ilginç bilgi..

Küçükken Tipiyle Dalga Geçilen 10 Ünlünün Son Halleri

Yakışıklı ve güzel ünlülerin her zaman güzel olmadıklarına inanmak eminiz birçoğunuz için güç bir şeydir. Fakat şimdilerde çok beğendiğimiz birçok ünlü geçmişte çirkin bir ördek yavrusundan farksızlarmış. Peki bu ünlülerin kim olduğunu merak ediyor musunuz?

Makarna Suyunu 'Sakın' Lavaboya Dökmeyin - İşte Nedeni

Makarna suyunu haşladıktan sonra, makarna haşladığınız suyu lavaboya mı döküyorsunuz? Bundan sonra "asla" makarna haşlama suyunu lavaboya dökmeyin. Nedenini öğrendikten sonra bu hatayı bir daha yapmayacaksınız!

Avucunun İçinde M Harfi Olanlarda Bulunan 15 Özellik

Avuç içinde bulunan çizgilerden gelecek okunmasını daha önce okuduk. Peki avuç içinde bulunan ''M'' harfi ne anlama geliyor ve avuç içinde ''M'' harfi olanların kendilerine has 15 özelliği ne? Galerideki ileri butonuna tıklayarak, resimlerin altında avuç içinde ''M'' harfi bulunanların özelliklerini görebilirsiniz.

16 Yıl Önce Doğan Yapışık Üçüzlerin Şimdiki Halleri

200.000 doğumda yalnızca 1 tanesinde görülen bir şekilde 2 bebeğin yapışık olarak doğduğu üçüz kız kardeşler Macy, McKenzie ve Madeline California 'daki yaşamlarına bakın şimdi nasıl devam ediyorlar. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak 16 yıl önce yapışık doğan üçüz bebeklerin son hallerini görebilirsiniz.

Yatmadan Önce Kapı Koluna Bardak Koydu Bakın Neler Oldu

Bir insan neden oturduğu evin kapı koluna cam bardak koyar? Evlerden uzak ama daha önce evinize hırsız girdiyse, her gece tedirgin ve korkuyla uyumak nedir bilirsiniz. Galerideki ileri butonuna tıklayarak resimlerin altında, hırsızları kaçıracak bu ipucunu öğrenebilirsiniz.

İngiliz Nöroloji Uzmanı 3 yaşındaki çocuğunu kelle-paça ile iyileştirdi

İngiltere'de yaşayan Nöroloji ve Beslenme Uzmanı Dr. Natasha Campbell McBride, henüz 3 yaşındayken otizm tanısı alan oğlunu, "Tüm hastalıklar bağırsakta başlar" sözünden yola çıkarak geliştirdiği sistemle sağlığına kavuşturdu.

Bize dünyanın nasıl bir yer olduğunu gösteren görüntüler...

Sanatcı bir çok açıdan dünya sorunlarını kendince dile getirmiş, Sizce başarılı tespitler yapmış mı?

Uzaylıların Var Olduğunu Doğrulayan 7 Açıklanamayan Önemli Bilgi

Uzaylıların dünyada olduğunu birçok kez duyduk ve bazı videolarda gördük ama inanmadık. Fakat bu içerikte uzaylıların var olduğa kanaat getireceksiniz. Bu bilgileri öğrenmek için İleri butonuna basınız.

Herkese Anlatmak İsteyeceğiniz 9 Gizli Kalmış Bilgi

Günlük hayatınızda hayatınızı kolaylaştırırken size genel kültür bilgisi katacak 9 gizli kalmış bilgiyi galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında bilmediğiniz şeylere yanıt bulacak ve bilginizi artıracaksınız.

Ufkunuzu Genişletecek 20 Şaşırtıcı Gerçek Bilgi

Hayatınız boyunca bilmeden kaç katil ile tanıştığınızı veya bir bulutun ağırlığını biliyor musunuz? Bilmiyor ama merak ediyorsanız biz sizin için araştırdık. Önceden hiç duymadığınız ilginizi çekecek 7 sıradışı gerçek bilgiyi öğrenmek için ileri butonuna basınız.

Öpücük şekilleri ve anlamları

100'den fazla öpücük çeşidi olduğunu ve her birinin kendi duygularını ifade ettiğini biliyor musunuz?

Oyunculuğu Bıraktığını Açıklayıp Bir Devri Kapatan Yeşilçam'ın Sultanı Türkan Şoray Hakkında 8 Bilinmeyen Bilgi

İlginç bir şekilde dünyanın en çok başrolde yer alan kadın oyuncusu olan Yeşilçam'ın güzel sultanı Türkan Şoray oyunculuğu bıraktığını açıklayarak hayranlarını üzdü. İşte Türk Sinemasının Sultan'ı hakkında aralarında bilmediğiniz bilgilerin de olduğu 8 bilgi...!

Para En İyi Nerede Saklanır - En Bilinmeyen Para Saklama Şekilleri

Günümüzde maalesef hırsızlık olayları çoğaldı. Bu yüzden evde para saklayanlar hırsızların bakmayacağı değişik para saklama yolları keşfetme derdinde. Siz de hazırladığımız Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak birbirinden değişik para saklama yöntemlerini görebilir ve paranızı güvence altına alabilirsiniz.

Uzun İlişkilerde Günlük Yaşamı Mükemmel Bir Biçimde Özetleyen 32 İllüstrasyon

Artık çiftlerle ilgili illüstrasyonları her yerde görür olduk. Peki neden her defasında dikkatimizi çekiyor? Çünkü, her bir ilişki diğerinden oldukça farklı. Bu farklılıklar ve küçük detaylar ise ilgimizi çekiyor. Başka bir sanatçının ilişkilere nasıl baktığını merak ediyoruz belki de. Brezilyalı sanatçı Crislane Passos da birkaç yıl önce bir roman yazarken hayalini kurduğu bu çifte adeta aşık olmuş. İleri butonuna tıklayın.

Ünlü Yapışık İkizler Abby ve Brittany ile İlgili 12 İlginç Bilgi

Dünyanın en ünlü yapışık ikizleri Abby ve Brittany Hensel hakkında çok şaşıracağınız 12 bilgiyi sizin için galerimizde derledik. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında siyam yani yapışık ikizlerin yaşantısına ve bedenlerine dair ilginç bilgileri öğrenebilirsiniz.

İki Vajinası Olan Kadın Herkesin Kafasındaki O Çarpıcı Soruyu Yanıtladı!

Doğuştan iki vajinaya sahip olan kadın, hikayesini açık yüreklilikle paylaşıyor. İşte 21 yaşındaki genç kadının yaşadıkları...

Evinde Bulaşık Makinesi Olan Herkesin Bilmesi Gereken İlginç Ve Şaşırtıcı Bilgiler

Daha önce bulaşık makinenize asla koymamanız gerekenleri söyledik, bulaşık makinesini kullanırken sizi tasarrufa yönlendirecek bilgileri sıraladık, onu nasıl temizleyeceğinizi detaylı şekilde anlattık.

Bilim İnsanları Kanıtladı: Sizi Daha Zeki Yapacak 7 Alışkanlık

İnsandaki zeka seviyesi arttırılabilir mi? Bilim insanları zekanın bazı alışkanlıklarla daha da arttırılabileceğini kanıtladılar. Peki nedir bu zeka arttırıcı alışkanlıklar? Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında zeka arttırıcı 7 alışkanlığın neler olduğunu öğrenebilir ve zekanızı arttırabilirsiniz.

Toplumdaki Pek Çok Kişinin Bilmediği 8 Görgü Kuralı

Hem sosyal hayatta hem de iş ve evdeki hayatınızda işinize yarayacak, toplumdaki pek çok kişinin bilmediği 8 görgü kuralını sizin için galerimizde derledik. İşte o görgü kuralları!