ilgincbilgiler.com LogoEvi Mis Gibi Yapacak 20 Temizlik Sırrı

Günlük koşuşturma içinde evimizi tam olarak temizleyemediğimiz zamanlar olabiliyor. Bizim size vereceğimiz temizlik sırları ile artık daha az çaba harcayıp, daha temiz ve parlayan mis gibi bir eve sahip olabilirsiniz. Galeri resimlerine tıklayarak, görsellerin altında resmin açıklamasını görebilirsiniz.
1. Yer temizliği için
1. Yer temizliği içinYer temizliği için tek kullanımlık bezleriniz bittiyse, yün çorap işinizi görecektir.

2. Pişirme tepsini temizleme
2. Pişirme tepsini temizlemePişirme tepsisine yapışan kiri temizlemek için biraz tuz döküp ovun.

3. Fırını temizlemek için
3. Fırını temizlemek içinFırını temizlemek için bir süngere zeytin yağı dökün ve sonrasında kuru bezle silin.

4. Koltuktaki lekeleri çıkarmak için
4. Koltuktaki lekeleri çıkarmak içinKoltuktaki lekeleri çıkarmak için bir kaşık kabartma tozu, bardakta 1/3 oranında sirke, sıcak su ve toz temizleyicinin hepsini karıştırın. Karışımı lekenin üzerinde birkaç saat tutun, sonrasında elektrikli süpürge ile üzerinden geçin.

5. Tavadaki lekeleri çıkarmak için
5. Tavadaki lekeleri çıkarmak içinTavadaki lekeleri çıkarmak için tavanın içine su ve sirke dökün. Kaynatın ve ateşten alın ve sonrasında kabartma tozu dökün ve ovun. Lekeler çıkana kadar ovun.

6. Cam bardak temizlemek için
6. Cam bardak temizlemek içinCam bardakları temizlemek için çeşmede suyla beraber birkaç damla sirke koyun.

7. Kahve makinesi temizleme
7. Kahve makinesi temizlemeKahve makinesini 1:1 oranında su ve sirke karışımı ile temizleyebilirsiniz. Makineyi yarıya kadar çalıştırın sonra kapatıp sonra tekrar devam edin.

8. Toz bezleri için
8. Toz bezleri içinToz bezlerini çamaşır yumuşatıcısı ile temizleyin, bu toz yapışmasını önleyecektir.

9. Lekeli bardak çanakların temizliği
9. Lekeli bardak çanakların temizliğiLekeli bardak çanakların temizliği için 1:1 oranında sirke ve su hazırlayın. Kabın içine karışımı ve 1 saat kadar bekletin ve sonrasında normal bir şekilde temizleyin.

10.Ütünün altını parlatmak için
10.Ütünün altını parlatmak içinÜtünün altını parlatmak için masaya yağlı kağıt serin ve üstüne kaya tuzu dökün ve bu tuzu ütüleyin. Ütünün altı tertemiz olacaktır.

11. Banyo duvarlarında oluaşn küf için
11. Banyo duvarlarında oluaşn küf içinBanyo duvarlarından ki küfü önlemek için 4.5 litre suya doksisiklin hapı koyun ve bu suyla duvarları silin. Var olan küfü temizlemek için bir hapı bir litre suya dökün ve temizleyin.

12.Süngerleri temizlemek için
12.Süngerleri temizlemek içinSüngerlerin üzerindeki kalıntıları temizlemek için 2 bardak sıcak su ve 2 kaşık tuzla karışım elde edip süngeri bekletin.

13. Tıkanmış lavabolar için
13. Tıkanmış lavabolar içinTıkanmış lavabolar için eşit miktarda kabartma tozu ve tuzu karıştırın ve tıkanan yere dökün. Sonra sirke dökün. 15 dakika beklettikten sonra, kaynar su dökün.

14. Küvet temizliği için
14. Küvet temizliği içinKüveti tertemiz yapmak için, eşit miktarda kabartma tozu ve sodyum karbonatı karıştırın ve bu karışımla küveti ovun. 10 dakika sonra 1. katın üzerine, yine eşit miktarda (her birinden yaklaşık 5 cm kadar) sirke ve çamaşır suyu ekleyin. 30 dakika beklettikten sonra iyice yıkayın.

15. Tezgaha yumurta mı döküldü?
15. Tezgaha yumurta mı döküldü?Tezgaha dökülen yumurtanın üzerine tuz dökün ve 15 dakika bekletin. Sonra kağıt havlu ile temizleyin.

16. Yanmış yemek ve yağ artıkları için
16. Yanmış yemek ve yağ artıkları içinYanmış yemek ve yağ artıklarını temizlemek için süngerle tuz kullanın ve ovun.

17. Duşakabindeki su lekeleri için
17. Duşakabindeki su lekeleri içinİlk önce tüm nemini almak için temizleyin. Sonra sünger kullanın sonra suyla temizleyin.

18. Küvet temizliği için
18. Küvet temizliği içinKüveti parlak ve mis gibi yapmak için limon ve tuz kullanın. Hem de mis gibi kokacak.

19. Krom yüzeyleri temizleme
19. Krom yüzeyleri temizlemeKrom yüzeyleri mis gibi yapmak için, bu yüzeyleri yağlı kağıt ile temizleyin.

20. Evinizin güzel kokması için
20. Evinizin güzel kokması içinPüskürtmeli şişeye 10-15 damla kadar sevdiğiniz esanslı yağ, bir kaşık kabartma tozu ve 2 bardan ılık su ekleyin. Bu karışım evinizin mis gibi kokmasını sağlayacak.


Makarna Suyunu 'Sakın' Lavaboya Dökmeyin - İşte Nedeni

Makarna suyunu haşladıktan sonra, makarna haşladığınız suyu lavaboya mı döküyorsunuz? Bundan sonra "asla" makarna haşlama suyunu lavaboya dökmeyin. Nedenini öğrendikten sonra bu hatayı bir daha yapmayacaksınız!

EVLİ OLAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR. TAPUDA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Tapu müdürlüklerince yetki alanı dışında kayıtlı bulunan taşınmazlara ilişkin düzenlemeyle, yılbaşından itibaren Tapu Genel Müdürlüğü’nce belirlenecek tapu işlemlerinde taraflar, farklı tapu müdürlükleri veya yurt dışı birimlerde bulunsalar dahi satış, bağış ve mal değişim işlemleri yapılabilecek.

16 Yıl Önce Doğan Yapışık Üçüzlerin Şimdiki Halleri

200.000 doğumda yalnızca 1 tanesinde görülen bir şekilde 2 bebeğin yapışık olarak doğduğu üçüz kız kardeşler Macy, McKenzie ve Madeline California 'daki yaşamlarına bakın şimdi nasıl devam ediyorlar. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak 16 yıl önce yapışık doğan üçüz bebeklerin son hallerini görebilirsiniz.

Yatmadan Önce Kapı Koluna Bardak Koydu Bakın Neler Oldu

Bir insan neden oturduğu evin kapı koluna cam bardak koyar? Evlerden uzak ama daha önce evinize hırsız girdiyse, her gece tedirgin ve korkuyla uyumak nedir bilirsiniz. Galerideki ileri butonuna tıklayarak resimlerin altında, hırsızları kaçıracak bu ipucunu öğrenebilirsiniz.

Bunları Size Hiçbir Yerde Öğretmezler: Ufkunuzu Açacak 20 Enteresan Bilgi

Yeni bilgiler öğrenmeyi kim istemez.. İşte size her yerde öğrenemeyeceğiniz ve ufkunuzu açacak 20 ilginç bilgi..

Evinde Bulaşık Makinesi Olan Herkesin Bilmesi Gereken İlginç Ve Şaşırtıcı Bilgiler

Daha önce bulaşık makinenize asla koymamanız gerekenleri söyledik, bulaşık makinesini kullanırken sizi tasarrufa yönlendirecek bilgileri sıraladık, onu nasıl temizleyeceğinizi detaylı şekilde anlattık.

Herkese Anlatmak İsteyeceğiniz 9 Gizli Kalmış Bilgi

Günlük hayatınızda hayatınızı kolaylaştırırken size genel kültür bilgisi katacak 9 gizli kalmış bilgiyi galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında bilmediğiniz şeylere yanıt bulacak ve bilginizi artıracaksınız.

Resimde gördüğün ilk hayvan kişiliğini ele veriyor.

Bilinçaltı, insanın kişiliği hakkında düşündüğümüzden daha fazla ipuçları barındırır. Uzmanlar, bilinçaltımızın yaşantımıza bağlı olarak bir depolama ünitesi gibi çalıştığını ve karakterimiz hakkında bir çok bilgiyi barındırdığını ifade ediyorlar.

Küçükken Tipiyle Dalga Geçilen 10 Ünlünün Son Halleri

Yakışıklı ve güzel ünlülerin her zaman güzel olmadıklarına inanmak eminiz birçoğunuz için güç bir şeydir. Fakat şimdilerde çok beğendiğimiz birçok ünlü geçmişte çirkin bir ördek yavrusundan farksızlarmış. Peki bu ünlülerin kim olduğunu merak ediyor musunuz?

İlişkilerdeki Gerçekleri Ortaya Çıkartan Vücut Dili Hareketleri

İlişkiniz sizce nasıl? Gelin biz söyleyelim!

Uzaylıların Var Olduğunu Doğrulayan 7 Açıklanamayan Önemli Bilgi

Uzaylıların dünyada olduğunu birçok kez duyduk ve bazı videolarda gördük ama inanmadık. Fakat bu içerikte uzaylıların var olduğa kanaat getireceksiniz. Bu bilgileri öğrenmek için İleri butonuna basınız.

Avucunun İçinde M Harfi Olanlarda Bulunan 15 Özellik

Avuç içinde bulunan çizgilerden gelecek okunmasını daha önce okuduk. Peki avuç içinde bulunan ''M'' harfi ne anlama geliyor ve avuç içinde ''M'' harfi olanların kendilerine has 15 özelliği ne? Galerideki ileri butonuna tıklayarak, resimlerin altında avuç içinde ''M'' harfi bulunanların özelliklerini görebilirsiniz.

Bahçelerinde Bularak Besledikleri 1 Cm’lik Canlının Birkaç Ay İçindeki Şaşırtan Değişimi

Bir aile, bahçelerinde neredeyse bozuk para boyunda minicik bir canlı buldular ve bu yavruyu beslediler. Bakın aylar sonra bu minicik yavru neye dönüştü...

Akciğer Kanserinin En Sinsi 9 Bulgusu

Dünyada ve ülkemizde süratle yaygınlaşan akciğer kanseri erkeklerde prostat, bayanlarda ise meme kanserinden sonra en sık görülen ikinci kanser cinsi olarak belirleniyor. En korkutucu kanser cinsleri arasında ilk sıralarda yer alan bu kanserin en sinsi 9 bulgusu sizlerle.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Başkaları Sizi Nasıl Görüyor? Hadi Kendini Test Et!

Bu teste verdiğiniz yanıtlarla başkalarının gözünde nasıl göründüğünüzü çözebilirsiniz. Resme ilk baktığınızda gördüğünüz şey karşınızdakinin sizin hakkında nasıl düşündüğüne dair ipucu verecektir. Hazırsanız teste başlayalım.

İki Vajinası Olan Kadın Herkesin Kafasındaki O Çarpıcı Soruyu Yanıtladı!

Doğuştan iki vajinaya sahip olan kadın, hikayesini açık yüreklilikle paylaşıyor. İşte 21 yaşındaki genç kadının yaşadıkları...

Burçların Kötü Özellikleri - Hep İyi Yönlerini Konuşacak Değiliz Ya

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık... Tüm burçların kötü özellerini söylüyoruz!

İngiliz Nöroloji Uzmanı 3 yaşındaki çocuğunu kelle-paça ile iyileştirdi

İngiltere'de yaşayan Nöroloji ve Beslenme Uzmanı Dr. Natasha Campbell McBride, henüz 3 yaşındayken otizm tanısı alan oğlunu, "Tüm hastalıklar bağırsakta başlar" sözünden yola çıkarak geliştirdiği sistemle sağlığına kavuşturdu.

8 kilo ekti 2 ton ürün elde etti

Sivas’ta gübresiz ve ata tohumu ile organik tarım yapan çiftçi Yaşar Ramazan Fidan, 2 dönüm arazide 8 kilogram tohum ile 2 ton fasulye elde etti.