ilgincbilgiler.com LogoÇin Hakkında Şu Ana Kadar Duymadığınız 22 Tuhaf Bilgi

Çin ve Çin kültürü hakkında ne biliyorsunuz? Eminiz hepinizin gözünde Çin denilince az da olsa bir şeyler canlanmaktadır. Ama bugün sizlere Çin hakkında şu ana kadar duymadığınız 21 tuhaf şeyden bahsedeceğiz.
Çin ordusu belki de dünyanın en disiplinli ve en sert ordusu olabilir. Neden mi böyle düşünüyoruz? Çünkü Çinli komutanlar yeni askere başlamış kişilerin başlarının her zaman dik durması için yakalarına küçük ama çok sivri iğneler takıyorlarmış.

Çin'deki nüfusun fazlalığı ve son yıllarda gözlemlenen hızlı nüfus artışı nedeniyle tek çocuk politikası yürürlüğe konulmuştur. Bu politikaya göre ise her yıl 1 milyona yakın kadına kürtaj yapılmakta ayrıca on binlerce bebek yaşında kız da sahipsiz bırakılmaktadır.

Tarihte en uzun süren trafik sıkışıklığı Şangay'da yaşanmış ve 12 gün sürmüştür. 100 kilometreye uzanan trafik sıkışıklığıyla Çin bu konuda dünya rekorunu elinde bulundurmaktadır.

Çinlilerin köpek yediğini biliyorsunuzdur. Peki Çinlililerin kedi yediğini biliyor muydunuz? Çin'de her yıl 19 milyondan fazla kedi yenilmektedir.

Dünyada çok sayıda kişinin oynamaktan zevk aldığını PlayStation ve başka yabancı oyun konsollarının satışı ve oynanmasının yasak olduğunu biliyor muydunuz? Eminiz birçok playstation tutkunu Çin'e gitmeyi hiç düşünmeyecek.

Çin'deki hava kirliliğinin hangi seviyelerde olduğundan birkaç madde önce bahsetmiştik. Bu durumu açacak olursak Çin'in başkenti Pekin'de sadece 1 gün nefes almak, 21 tane sigara içmekle eş değerdir.

Diğer birçok ülkede olduğu gibi Çin'de erkekler için kadınların bekareti çok önemlidir. Bu yüzden Çin'de kızlık zarının yenilenmesi tam 700 dolardır.

Çin'in yemek konusunda ne kadar başarısız olduğunu yumurta kaynatma yöntemlerinden anlamışsınızdır. Yine Çin'den midenizi bulandıracak bir yemek haberi daha. Çin'de bazı yemek firmaları, kanalizasyonda tofu yaparken ve yemekleri keçi idrarıyla marine ederlerken yakalanmışlar.

Dünyanın en kirli havasına sahip ülkesi kesinlikle Çin. Ülkedeki hava kirliliği öyle kötü bir seviyede ki, Pasifik'i aşıp San Francisco'ya ulaşarak, şehir kirliliğinin üçte birini oluşturmaktadır. Peki sizce bu şiddetli hava kirliliğine rağmen Çin'de nasıl insanlar yaşıyor olabilir?

Resimde gördüğünüz mağara evlere Çin'de yaodongs denilmektedir ve bu mağara evlerde yaklaşık 30 milyon kişi yaşamaktadır. Bu rakam ise Avustralya'nın toplam nüfusundan fazladır.

Dünyanın birçok ülkesinde polis kuvvetleri köpekleri kullanırken, Çinliler üstün görüş yetenekleri ve agresif olmaları sebebiyle kazları kullanıyorlarmış. Kazları kullanmalarının bir diğer sebebi de köpekleri farklı amaçlar için kullanıyor olmaları olabilir.

Çin Polis Teşkilatı da polisleri disiplin altına altmak ve yürüyüşlerinde kollarını aynı genişlikte açmalarını öğretmek için görüldüğü gibi direklere bağlanmış tel kullanıyorlarmış. Çin'de kullanılan bu 2 yöntem de sizce çok acımasız değil mi?

Çin'in sanayi ve teknoloji konusunda dünyanın birçok ülkesinin ilerisinde olduğunu birçok kişi bilir. Peki siz Google'ın Çin'de bedava ve yasal müzik indirme imkanı tanıdığını biliyor muydunuz? Google, dünyadaki en büyük plak şirketlerinden biriyle olan anlaşması nedeniyle, Çin'e bu büyük imkanı tanımış.

Çin'li insanların damak tadı ve yemek kültürüyle hiç uyuşmadığımız çok aşikar bir şekilde ortadadır. Ancak Çin'in bazı bölgelerinde yapılan bir yemeği eminiz Çin dışında yaşayan kimse yiyemez. Donyang'da, yumurtalar, lezzet verdiği için bakir erkek çocukların idrarlarında kaynatılır ve o şekilde yenirmiş. Peki siz bu yumurtaları yer miydiniz?

İdam cezasının serbest olduğu Çin'de idam cezasıyla infaz edilen mahkumların sayısı diğer ülkelerin toplamının 4 katı kadardır. Çin'in kalabalık nüfusunu da düşününce bu sayı yine de fazla değil mi?

Çin her ne kadar karşıdan muhafazakarmış gibi görünse de ülkenin laik bir tarafı da mevcuttur. Örneğin; Çin'de 54 milyondan fazla Hristiyan yaşamaktadır.

Çinliler, arabaya servis yapılan fast food restoranlarında arabalarına gelen yemeklerini arabada yemek yerine aynı restorantın içerisine götürüp orada yiyorlarmış. Çinlilerin restoranın içerisine girip niye sipariş vermediklerini çok anlayamadık.

Makarnanın, patates kızartmasının vazgeçilmezi olan ketçapın yaratıcısı sizce hangi ülke? Eminiz birçoğunuz ketçapın Amerikalılar tarafından yapıldığını düşünüyorsunuz, fakat ketçap kökeni Çin'e dayanan, asıl adı 'ke-tsiap' olan, salamura balık sosudur.

Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip Çin'de 100 milyondan fazla insan günde 1 Amerikan dolarına geçinmeye çalışıyormuş. Hayatta kalmak için 1 dolar sizce de çok az değil mi?

Çin'in Chongqing şehrinde telefon bağımlısı insanların güvenli bir biçimde yürümelerini sağlamak adına, kaldırımlarda özel bir şerit tahsis edilmiştir. Çin'deki bu uygulama kesinlikle diğer dünya ülkelerine de örnek olmalı.

Makarna Suyunu 'Sakın' Lavaboya Dökmeyin - İşte Nedeni

Makarna suyunu haşladıktan sonra, makarna haşladığınız suyu lavaboya mı döküyorsunuz? Bundan sonra "asla" makarna haşlama suyunu lavaboya dökmeyin. Nedenini öğrendikten sonra bu hatayı bir daha yapmayacaksınız!

EVLİ OLAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR. TAPUDA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Tapu müdürlüklerince yetki alanı dışında kayıtlı bulunan taşınmazlara ilişkin düzenlemeyle, yılbaşından itibaren Tapu Genel Müdürlüğü’nce belirlenecek tapu işlemlerinde taraflar, farklı tapu müdürlükleri veya yurt dışı birimlerde bulunsalar dahi satış, bağış ve mal değişim işlemleri yapılabilecek.

16 Yıl Önce Doğan Yapışık Üçüzlerin Şimdiki Halleri

200.000 doğumda yalnızca 1 tanesinde görülen bir şekilde 2 bebeğin yapışık olarak doğduğu üçüz kız kardeşler Macy, McKenzie ve Madeline California 'daki yaşamlarına bakın şimdi nasıl devam ediyorlar. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak 16 yıl önce yapışık doğan üçüz bebeklerin son hallerini görebilirsiniz.

Yatmadan Önce Kapı Koluna Bardak Koydu Bakın Neler Oldu

Bir insan neden oturduğu evin kapı koluna cam bardak koyar? Evlerden uzak ama daha önce evinize hırsız girdiyse, her gece tedirgin ve korkuyla uyumak nedir bilirsiniz. Galerideki ileri butonuna tıklayarak resimlerin altında, hırsızları kaçıracak bu ipucunu öğrenebilirsiniz.

Bunları Size Hiçbir Yerde Öğretmezler: Ufkunuzu Açacak 20 Enteresan Bilgi

Yeni bilgiler öğrenmeyi kim istemez.. İşte size her yerde öğrenemeyeceğiniz ve ufkunuzu açacak 20 ilginç bilgi..

Evinde Bulaşık Makinesi Olan Herkesin Bilmesi Gereken İlginç Ve Şaşırtıcı Bilgiler

Daha önce bulaşık makinenize asla koymamanız gerekenleri söyledik, bulaşık makinesini kullanırken sizi tasarrufa yönlendirecek bilgileri sıraladık, onu nasıl temizleyeceğinizi detaylı şekilde anlattık.

Herkese Anlatmak İsteyeceğiniz 9 Gizli Kalmış Bilgi

Günlük hayatınızda hayatınızı kolaylaştırırken size genel kültür bilgisi katacak 9 gizli kalmış bilgiyi galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında bilmediğiniz şeylere yanıt bulacak ve bilginizi artıracaksınız.

Resimde gördüğün ilk hayvan kişiliğini ele veriyor.

Bilinçaltı, insanın kişiliği hakkında düşündüğümüzden daha fazla ipuçları barındırır. Uzmanlar, bilinçaltımızın yaşantımıza bağlı olarak bir depolama ünitesi gibi çalıştığını ve karakterimiz hakkında bir çok bilgiyi barındırdığını ifade ediyorlar.

Küçükken Tipiyle Dalga Geçilen 10 Ünlünün Son Halleri

Yakışıklı ve güzel ünlülerin her zaman güzel olmadıklarına inanmak eminiz birçoğunuz için güç bir şeydir. Fakat şimdilerde çok beğendiğimiz birçok ünlü geçmişte çirkin bir ördek yavrusundan farksızlarmış. Peki bu ünlülerin kim olduğunu merak ediyor musunuz?

İlişkilerdeki Gerçekleri Ortaya Çıkartan Vücut Dili Hareketleri

İlişkiniz sizce nasıl? Gelin biz söyleyelim!

Uzaylıların Var Olduğunu Doğrulayan 7 Açıklanamayan Önemli Bilgi

Uzaylıların dünyada olduğunu birçok kez duyduk ve bazı videolarda gördük ama inanmadık. Fakat bu içerikte uzaylıların var olduğa kanaat getireceksiniz. Bu bilgileri öğrenmek için İleri butonuna basınız.

Avucunun İçinde M Harfi Olanlarda Bulunan 15 Özellik

Avuç içinde bulunan çizgilerden gelecek okunmasını daha önce okuduk. Peki avuç içinde bulunan ''M'' harfi ne anlama geliyor ve avuç içinde ''M'' harfi olanların kendilerine has 15 özelliği ne? Galerideki ileri butonuna tıklayarak, resimlerin altında avuç içinde ''M'' harfi bulunanların özelliklerini görebilirsiniz.

Bahçelerinde Bularak Besledikleri 1 Cm’lik Canlının Birkaç Ay İçindeki Şaşırtan Değişimi

Bir aile, bahçelerinde neredeyse bozuk para boyunda minicik bir canlı buldular ve bu yavruyu beslediler. Bakın aylar sonra bu minicik yavru neye dönüştü...

Akciğer Kanserinin En Sinsi 9 Bulgusu

Dünyada ve ülkemizde süratle yaygınlaşan akciğer kanseri erkeklerde prostat, bayanlarda ise meme kanserinden sonra en sık görülen ikinci kanser cinsi olarak belirleniyor. En korkutucu kanser cinsleri arasında ilk sıralarda yer alan bu kanserin en sinsi 9 bulgusu sizlerle.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Başkaları Sizi Nasıl Görüyor? Hadi Kendini Test Et!

Bu teste verdiğiniz yanıtlarla başkalarının gözünde nasıl göründüğünüzü çözebilirsiniz. Resme ilk baktığınızda gördüğünüz şey karşınızdakinin sizin hakkında nasıl düşündüğüne dair ipucu verecektir. Hazırsanız teste başlayalım.

İki Vajinası Olan Kadın Herkesin Kafasındaki O Çarpıcı Soruyu Yanıtladı!

Doğuştan iki vajinaya sahip olan kadın, hikayesini açık yüreklilikle paylaşıyor. İşte 21 yaşındaki genç kadının yaşadıkları...

Burçların Kötü Özellikleri - Hep İyi Yönlerini Konuşacak Değiliz Ya

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık... Tüm burçların kötü özellerini söylüyoruz!

İngiliz Nöroloji Uzmanı 3 yaşındaki çocuğunu kelle-paça ile iyileştirdi

İngiltere'de yaşayan Nöroloji ve Beslenme Uzmanı Dr. Natasha Campbell McBride, henüz 3 yaşındayken otizm tanısı alan oğlunu, "Tüm hastalıklar bağırsakta başlar" sözünden yola çıkarak geliştirdiği sistemle sağlığına kavuşturdu.

9 çocuğu olan adam doğuştan kısır olduğunu öğrenince boşanma davası açtı!