ilgincbilgiler.com LogoBurçların Ayrılığa Verdikleri Tepkiler Bakalım Size de Tanıdık Gelecek mi?

Bazıları için "Ayrılık yaman kelime, benzetmek azdır ölüme..." bazıları için ise "Seveceğim, gezeceğim, görürsün sana neler edeceğim..." Her bir insanın ayrılığa verdiği tepki farklı ve kendine özgü. Bakalım burçlara göre insanlar ayrılığa nasıl ve ne derecede tepki veriyor?
1. Koç
1. KoçKoçlar ayrılık acısını kolay atlatır. Yoluna devam eder, intikam hissini sevmez. Kalbi kırılsa da dillendirmez. Ayrılık sonrası yeni planlar yapar. Aile-arkadaş ilişkilerine önem vermeye başlar. Hobilerine zaman ayırır, tatile çıkar, özgürce hareket etmeye karar verir. Hesap vermeyi sevmez, geçti gitti diye düşünür. Çekici ve doğaldır. Bu özellikleri karşı cinste rahat kişi imajı uyandırsa da, bunu sorun olarak görmez, geçmişe takılmaz, her zaman yeniliği ister.

2. Boğa
2. BoğaBoğa yanlış ilişkiyi sürdürmez. Karar verdiği anda uzaklaşır, konu karşı tarafın sadakatsizliğiyse, ayrılıktan sonra öfke biriktirmeye başlar ve bu öfkeyi hep sıcak tutar. İlişkisine bağlı, sadık, güvenilir bir Boğa'yı incitmeye gelmez. Asla unutmaz. Boğalar ayrılık sonrası hiçbir tepki göstermez. Onu terk edeni hemen siler. O kişinin akılsız ve ruhsuz olduğuna inanır.

3. İkizler
3. İkizlerOnlar terk edilmez, terk eder. Biri onu terk ettiğinde çabucak unutur ve kaldığı yerden devam eder. İkizlerin ayrıldıktan sonra tepkileri olmaz. Hiçbir şey olmamış gibi davranır. Kısa bir seyahat, dostlarla sohbet ve yeni bir flört onlara iyi gelir.

4. Yengeç
4. YengeçRuh halleri değişkendir. Yengeçler ayrılıktan sonra güvendikleri kişilerle konuşur ve olan biteni anlatırken hüzünlenirler. Arkadaş canlısı oldukları için mutlaka dostlarının desteğine ihtiyaç duyarlar. Uzun bir süre kimseyi hayatına almazlar ve kimseye güvenmezler. Eskiyi anıp fotoğraflara bakarken, belki yine arar diye düşünürler. Ayrılık onları epeyce zorlayacaktır.

5. Aslan
5. AslanAyrılıktan sonra çabucak toparlanır. Yanılmayı, küçük düşmeyi, aşk yüzünden pes etmeyi sevmezler. Uzunca bir zaman depresyon çeken, ölünceye dek ayrılığı hazmedemeyen, intikam almayı bekleyen Aslanlar da vardır. Hayat onları daima haklı çıkarır. Bir Aslan'ı unutmak zordur.

6. Başak
6. Başakİlk ayrılık tepkileri "Nasıl olur, ben kendimi bu ilişkiye adadım, dikkat ettim, gözden kaçırdığım ne olabilir ki?" olur. Öncelikle karşısındakini, ardından kendini suçlar. İyileşmesi zaman alsa da yaralarını sarmayı başarır, hayata uyum sağlar. Bir şeylere üzüldüğü çabuk fark edilir. Çevresine yardımcı olarak, sorumluluk alarak ayrılık acısını unutmaya çalışır.

7. Terazi
7. TeraziÇatışmayı, tartışmayı ilişki sürerken veya ayrılık sonrasında da tercih etmezler. Ayrılık tepkilerini adilce vermeye çalışırlar. Tarafsız düşünürler. Hayat devam ediyor diyerek yeniden aşık olmayı, ilgi görmeyi isterler. Düzelebilecek bir sorunsa ellerinden geleni yaparlar, yok olmuyorsa yola devam ederler. Ayrılık acısı çekmenin bir anlamı olmadığını düşünürler. Hemen dengeyi sağlarlar.

8. Akrep
8. AkrepAyrılığa ilk tepkileri bir dedektif gibi iz sürmek, kendisinden sonra neler yaşandığını, partnerinin kiminle çıktığını öğrenmektir. Bu durum yıllarca da sürebilir. inatçı özellikleriyle terk edilmeyi, ayrılığı yenilgi gibi görüp asla kabul etmezler. Zor zamanlar geçirirler. Ayrılık sonrası çok sarsılırlar. Asla affetmez, intikam planlarını uygulamak için fırsat bulmaya çalışırlar.

9. Yay
9. YayKırgınlıklarını, üzüntülerini atlatacak kısa veya uzun süreli bir tatile çıkarlar. Ortamdan uzaklaşmaya çalışırlar. Alıştıkları düzen yerine yenisini koyarak sanki hiçbir şey olmamış gibi davranırlar. Olumsuz bir durumu, olumlu bir duruma çevirmeyi çok iyi başarırlar.

10. Oğlak
10. OğlakNeden başarısız bir ilişki yaşandı diye düşünürler. Neden ve sonuçlar üzerinde kafa yormaya başlarlar. Artı ve eksileri tarttıktan sonra "Evet, ayrılmalıydık çünkü ikimiz de bunu başarıyla sürdürecek kişiler değildik" derler. Oğlak terk edildiğinde çok incinir ama gerçeği kabul eder ve geriye bakmadan yoluna devam eder. Dramatik yollara başvurmaz.

11. Kova
11. Kovaİlk ayrılık tepkilerini kolay atlatırlar. Dramatik insanlar değillerdir bu yüzden ayrılık sonrası intikam, nefret, ajitasyon gibi olumsuz duygular yaşamazlar. Çoğu zaman terk edilmek yerine terk eden kişilerdir. Karşısındaki kişinin ayrılık acısı çekmesine anlam veremez. Güzel ilişkiydi, ancak anlaşamadık bitti diyerek basitçe düşünürler.

12. Balık
12. BalıkAyrılık acısını en zor atlatan burçtur. İlk ayrılık tepkilerini kırgın, hüzünlü ve duygusal olarak gösterirler. Normal hayata adapte olmaları zaman alır. Anıları sanki onları takip ediyor gibi gelir. Asla unutmazlar. Unutmak için türlü yollara başvururlar. Bazı zamanlar sevgililerini tekrar arayıp konuşmak isteyebilir, dramatik sözlerle onları döndürmeye çalışırlar. Eski sevgililerinin yeni durumlarını uzun süre takip ederler. Yaralarını sarmaları, hayata katılmaları epey zaman alır.Makarna Suyunu 'Sakın' Lavaboya Dökmeyin - İşte Nedeni

Makarna suyunu haşladıktan sonra, makarna haşladığınız suyu lavaboya mı döküyorsunuz? Bundan sonra "asla" makarna haşlama suyunu lavaboya dökmeyin. Nedenini öğrendikten sonra bu hatayı bir daha yapmayacaksınız!

EVLİ OLAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR. TAPUDA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Tapu müdürlüklerince yetki alanı dışında kayıtlı bulunan taşınmazlara ilişkin düzenlemeyle, yılbaşından itibaren Tapu Genel Müdürlüğü’nce belirlenecek tapu işlemlerinde taraflar, farklı tapu müdürlükleri veya yurt dışı birimlerde bulunsalar dahi satış, bağış ve mal değişim işlemleri yapılabilecek.

16 Yıl Önce Doğan Yapışık Üçüzlerin Şimdiki Halleri

200.000 doğumda yalnızca 1 tanesinde görülen bir şekilde 2 bebeğin yapışık olarak doğduğu üçüz kız kardeşler Macy, McKenzie ve Madeline California 'daki yaşamlarına bakın şimdi nasıl devam ediyorlar. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak 16 yıl önce yapışık doğan üçüz bebeklerin son hallerini görebilirsiniz.

Yatmadan Önce Kapı Koluna Bardak Koydu Bakın Neler Oldu

Bir insan neden oturduğu evin kapı koluna cam bardak koyar? Evlerden uzak ama daha önce evinize hırsız girdiyse, her gece tedirgin ve korkuyla uyumak nedir bilirsiniz. Galerideki ileri butonuna tıklayarak resimlerin altında, hırsızları kaçıracak bu ipucunu öğrenebilirsiniz.

Bunları Size Hiçbir Yerde Öğretmezler: Ufkunuzu Açacak 20 Enteresan Bilgi

Yeni bilgiler öğrenmeyi kim istemez.. İşte size her yerde öğrenemeyeceğiniz ve ufkunuzu açacak 20 ilginç bilgi..

Evinde Bulaşık Makinesi Olan Herkesin Bilmesi Gereken İlginç Ve Şaşırtıcı Bilgiler

Daha önce bulaşık makinenize asla koymamanız gerekenleri söyledik, bulaşık makinesini kullanırken sizi tasarrufa yönlendirecek bilgileri sıraladık, onu nasıl temizleyeceğinizi detaylı şekilde anlattık.

Herkese Anlatmak İsteyeceğiniz 9 Gizli Kalmış Bilgi

Günlük hayatınızda hayatınızı kolaylaştırırken size genel kültür bilgisi katacak 9 gizli kalmış bilgiyi galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galeri görsellerine İLERİ butonuna basarak, resimlerin altında bilmediğiniz şeylere yanıt bulacak ve bilginizi artıracaksınız.

Resimde gördüğün ilk hayvan kişiliğini ele veriyor.

Bilinçaltı, insanın kişiliği hakkında düşündüğümüzden daha fazla ipuçları barındırır. Uzmanlar, bilinçaltımızın yaşantımıza bağlı olarak bir depolama ünitesi gibi çalıştığını ve karakterimiz hakkında bir çok bilgiyi barındırdığını ifade ediyorlar.

Küçükken Tipiyle Dalga Geçilen 10 Ünlünün Son Halleri

Yakışıklı ve güzel ünlülerin her zaman güzel olmadıklarına inanmak eminiz birçoğunuz için güç bir şeydir. Fakat şimdilerde çok beğendiğimiz birçok ünlü geçmişte çirkin bir ördek yavrusundan farksızlarmış. Peki bu ünlülerin kim olduğunu merak ediyor musunuz?

İlişkilerdeki Gerçekleri Ortaya Çıkartan Vücut Dili Hareketleri

İlişkiniz sizce nasıl? Gelin biz söyleyelim!

Uzaylıların Var Olduğunu Doğrulayan 7 Açıklanamayan Önemli Bilgi

Uzaylıların dünyada olduğunu birçok kez duyduk ve bazı videolarda gördük ama inanmadık. Fakat bu içerikte uzaylıların var olduğa kanaat getireceksiniz. Bu bilgileri öğrenmek için İleri butonuna basınız.

Avucunun İçinde M Harfi Olanlarda Bulunan 15 Özellik

Avuç içinde bulunan çizgilerden gelecek okunmasını daha önce okuduk. Peki avuç içinde bulunan ''M'' harfi ne anlama geliyor ve avuç içinde ''M'' harfi olanların kendilerine has 15 özelliği ne? Galerideki ileri butonuna tıklayarak, resimlerin altında avuç içinde ''M'' harfi bulunanların özelliklerini görebilirsiniz.

Bahçelerinde Bularak Besledikleri 1 Cm’lik Canlının Birkaç Ay İçindeki Şaşırtan Değişimi

Bir aile, bahçelerinde neredeyse bozuk para boyunda minicik bir canlı buldular ve bu yavruyu beslediler. Bakın aylar sonra bu minicik yavru neye dönüştü...

Akciğer Kanserinin En Sinsi 9 Bulgusu

Dünyada ve ülkemizde süratle yaygınlaşan akciğer kanseri erkeklerde prostat, bayanlarda ise meme kanserinden sonra en sık görülen ikinci kanser cinsi olarak belirleniyor. En korkutucu kanser cinsleri arasında ilk sıralarda yer alan bu kanserin en sinsi 9 bulgusu sizlerle.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Başkaları Sizi Nasıl Görüyor? Hadi Kendini Test Et!

Bu teste verdiğiniz yanıtlarla başkalarının gözünde nasıl göründüğünüzü çözebilirsiniz. Resme ilk baktığınızda gördüğünüz şey karşınızdakinin sizin hakkında nasıl düşündüğüne dair ipucu verecektir. Hazırsanız teste başlayalım.

İki Vajinası Olan Kadın Herkesin Kafasındaki O Çarpıcı Soruyu Yanıtladı!

Doğuştan iki vajinaya sahip olan kadın, hikayesini açık yüreklilikle paylaşıyor. İşte 21 yaşındaki genç kadının yaşadıkları...

Burçların Kötü Özellikleri - Hep İyi Yönlerini Konuşacak Değiliz Ya

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık... Tüm burçların kötü özellerini söylüyoruz!

İngiliz Nöroloji Uzmanı 3 yaşındaki çocuğunu kelle-paça ile iyileştirdi

İngiltere'de yaşayan Nöroloji ve Beslenme Uzmanı Dr. Natasha Campbell McBride, henüz 3 yaşındayken otizm tanısı alan oğlunu, "Tüm hastalıklar bağırsakta başlar" sözünden yola çıkarak geliştirdiği sistemle sağlığına kavuşturdu.

9 çocuğu olan adam doğuştan kısır olduğunu öğrenince boşanma davası açtı!