Ünlüler

Ünlü ,türk ünlüler, yabancı ünlüler, ünlüler hakkında bilinmeyenler, kadın, kadın ünlüler, erkek ünlüler, ünlülerin yaşamı, ünlüleri hayatı

Kamyoncu Elvis Presley

Elvis Presley, Rock'n Roll tarihinin en büyük üstadı olmadan önce hangi işi yapıyordu?

Mickey Mouse Neden Yapıldı?

Mickey Mouse'un tasarımında yaşanılan ilginç detay gerçekten şaşırtıyor.

Albert Einstein'ın Beyni %15 Daha Büyükmüş

Kimin beyni, neyin beyni, kime ve neye göre? Keşke hepimizin beyni %15 daha büyük olsa. Peki neyden büyük olsa? Sorun, olmak veya olmamak işte bütün mesele de bu!

Vay Pisagor Vay!

Evet sevgili okurlar, şimdi de Pisagor ile karşı karşıyayız. Pisagor ile hayatımıza neler girdi?

James Dean'in Lanetli Arabası

Kendisi için “Hızlı yaşadı, genç öldü.” denilen ünlü Amerikalı oyuncu James Dean 1955'de Porsche marka arabasıyla kaza yaparak hayatını kaybetti. Kazadan sonra arabası ile ilgili gelişen olaylar şaşırtıyor.

Banyo Yapmaktan Nefren Eden Fransa Kralı: XIV. Louis

14. Fransa Kralı 14. Louis, hayatında sadece bir kez banyo yapmıştır. Sudan daimi olarak nefret ettiği için böyle bir alışkanlık yaratmıştır kendisinde.

Napoleon ve Hitler'in En Büyük Eksikliği

Tarihe damgasını vuran bazı büyük liderler vardır. İşte bu kişilerin de kusurları olabiliyor, biz bunu anladık. Ne demişler, "Hatasız Kul Olmaz!". Hitler ve Napoleon...

Malcolm X'in Gerçek Adı

Malcolm X bilindiği gibi Müslüman siyahilerin ABD'deki haklarını savunmak için halkta öne çıkmış bir lider. Peki bu adamın ilginç soy isminin gerçekte ne olduğunu biliyor muydunuz?

Beyni Araştırılan Büyükler: Einstein ve Lenin

Evet sevgili okurlar, dünyaya gelmiş büyük adamlar, öldükten sonra beyinleri çıkarılarak incelemeye alınmıştır. Belki geleceğe ışık tutar diye.

Blink 182'deki 182 Sayısı

Herkes Blink 182 grubunu bilir. Popüler bir müzik grubu olan Blink 182'deki 182 sayısının neyi işaret ettiğini biliyor musunuz sevgili okur? Muhtemelen bilmiyorsunuzdur. Biz de zaten bunun için varız. Hadi bakalım, neymiş bu 182 rakamı.

Lagarijo: En Ünlü Matador!

Matadorlar, genelde hayvan hakları savunucuları tarafından asla sevilmezler. Bu yüzden de kendileri pek bir insan dışı görülürler. Zira yaptıkları iş, gerçekten de insan dışı bir durum.

En Ölümcül Set Kazası

1955 yılında çekilen, başrolünü John Wayne'in oynadığı The Conqueror filminin setinde çalışanlar başlaroına geleceklerden habersizdi.