ilgincbilgiler.com Logo


Sinek Öldürmede En Etkili Araç Nedir?

Üzerimize konan sineği bir türlü yakalamayız. Bunun nedeni nedir? Sinekleri hangi yöntemle daha kolay yakalayabiliriz?
Sinek Öldürmede En Etkili Araç Nedir?
Sineklerden tiksinmeyen bir insan yoktur sanırım. Her gördüğümüzde midemizi bulandıran bu küçük yaratıklardan kurtulabilmek için çoğu zaman onları öldürme girişiminde bulunuruz. Bu girişimlerimiz çoğu zaman başarısız olur. Sinekleri öldürmek için çoğu insan sinek uçarken sineği elleri arasına alıp ellerini çırparlar. Bu tamamen yanlış bir yöntemdir. Bu yöntemle çoğu zaman hedefiniz olan sinek ölümden kurtulabilir.

Piyasada bulunan sinek öldürücü olarak isimlendirilen tahta veya plastikten yapılan üzerinde delikler olan bir araç sayesinde sinekleri kolaylıkla öldürebilirsiniz. Kesinlikle hedefiniz şaşmayacak ve hiçbir sinek sağ kalmayacak. :)

Sineklerin vücutlarındaki algıyı sağlayan tüyler hava akımını kontrol eder. Hava akımının şiddetine göre sinekler kendilerini güvende hisseder. Sineklere el ile yapılan müdahelede elin yoğun bir hava akımı sağlaması sineği uyararak kaçmasını sağlar. Fakat sinek öldürücüler ise üzerlerindeki delikler sayesinde fazla hava akımı sağlamaz, bu da sineğin kaçmaması anlamına geliyor.