Yeni Resimler

Son Eklenen Resimler

Ünlülerin Bilinmeyen Çocukluk Fotoğrafları

Sevdiğiniz ünlünün çocukluk halini merak etmiş miydiniz?

Beyin Yakacak Soru

Bilginizi ve dikkatinizi sınamaya var mısınız? Resimde birden fazla sayı var, sizce resimde gördüğünüz sayıların toplamı kaç? Haydi daha dikkatli bakın ve öyle karar verin. Cevabınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.

Günün En İlginç Fotoğrafları (49 Fotoğraf)

7 Ekim 2016 tarihinde sosyal medyada dolaşan en ilginç fotoğrafları sizler için derledik.

Sizi Çok Şaşırtacak 27 İlginç Bilgi

Sosyal medyada paylaşım rekorları kıran 27 ilginç bilgiyi sizler için derledik.

Divriği Ulu Cami

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası, Sivas'ın Divriği ilçesindeki tarihi cami ve hastane. Cami 1228–29 yıllarında Mengücekli beyi Ahmed Şah tarafından; Dârüşşifa ise aynı tarihte, Ahmed Şah'ın eşi ve Erzincan beyi Fahreddin Behramşah’ın kızı olan Turan Melek tarafından Ahlatlı Muğis oğlu Hürrem Şah adlı bir mimara yaptırılmıştır. Darüşşifa caminin güney duvarına dayanmıştır. Orta bölümü bir ışıklık kubbesi ile örtülmüştür, giriş ile birlikte dört eyvandan oluşur. Darüşşifanın kuzeydoğu köşesinde türbe yer alır. Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınmıştır.

İnsan Hiç Annesinin Nasırlı Ellerinden Utanır mı?

İnsan hiç annesinin nasırlı ellerinden utanır mı? O ellerde kim bilir ne yılların çizgisi vardır.

Günün En İlginç Fotoğrafları (34 Fotoğraf)

4 Ekim 2016 tarihinde sosyal medyada dolaşan en ilginç fotoğrafları sizler için derledik.

Günün En İlginç Fotoğrafları (30 Fotoğraf)

Sosyal medyada dolaşan en ilginç fotoğrafları sizler için derledik.

Güneş Sistemindeki Gezegenler Kaç Dünya Boyundadır?

Güneş sisteminde var olan gezegenlerin, dünyaya oranla kaç dünya büyüklüğünde olduğunu merak ediyor musunuz? Bunu sizin için araştırdık...

Sanat Dünyasının Yıllarla Değişen 20 Sanatçısı

Sanat dünyasının sevilen yıldızlarını önceki ve sonraki resimleriyle galerimizde görebilirsiniz.

Hiç Görmediğiniz İlginç Hayvanlar Serisi

Daha önce hiç görmediğiniz hatta adını bile duymadığınız inanılmaz güzellikte ve ilginçlikteki 10 hayvanı sizin için bir araya getirdik.

İlk Olarak Duyacağınız 10 İlginç Bilgi

Daha önce duymadığınızı tahmin ettiğimiz, kimileri sizi kendine hayran edecek, kimileriyse sizi şaşırtacak tam 10 ilginç bilgiyi sizin için bir araya getirdik.

İnsanı Ürperten Göz İçi Dövmeleri

Gözün içine de dövme mi yapılır diyebilirsiniz. Görünüşü oldukça korkutucu ve ürkütücü olan göz içi dövmeleri şu sıralar Avrupalı gençler arasında oldukça moda. Bakın bu dövmeler değişik insanlarda nasıl görünüyor...

Ünlülerin Tanıyamayacağınız Küçüklük Halleri

Hayranı olduğumuz ünlüler de bir zamanlar çocuktu... İşte ünlülerin zaman zaman tanımakta zorlanacağınız çocukluk halleri...

İnanamayacağınız 15 İlginç Bilgi

İnternet sayesinde artık hemen hemen her şeyi bildiğimizi düşünsekte, bu bilgileri daha önce duymadınız!

Türkiye'de Çıkmış 10 Eski ve İlginç Haber

Eski gazete haberlerinden derlenmiş, yok artık dedirtecek birbirinden ilginç ve mizah yüklü 10 eski haberi sizin için bir araya getirdik.

Türk Edebiyatının Okumanız Gereken 20 Ölümsüz Eseri

Türk edebiyatının yıllar önce yazılan ve günümüze kadar gelmiş en tanınmış eserlerini ve konularını galeri resimlerimizin altında sıraladık. Bu kitapları mutlaka okuyun...

Karpuzun İyisi Nasıl Seçilir?

Karpuz, yaz meyveleri içinde oldukça sevilenler meyveler arasındadır. Ancak karpuzu seçerken bazen seçmeyi bilmediğimizden yanlış seçimler yapabiliyoruz. Bakın karpuzun iyisini seçmek için nelere dikkat etmek gerekiyor...

İki Ayrı Pokemon Türü Birleştirilirse Bakın Ne Olur

Tüm dünyada bağımlıları olan Pokemon oyunundaki iki tür Pokemon birleşirse nasıl görünürdü merak ediyor musunuz?

1970'lere Ait Enfes Türkiye Manzaraları

1970 yıllarında Türkiye'nin dört bir yanında çekilmiş, birbirinden güzel nostaljik fotoğrafları sizin için bir araya getirdik.

Sınavda Puan Alamasa da Aslında Çok Yaratıcı Olan 15 Öğrenci

Öğretmenlerinin sorduğu sorulara ciddi ciddi cevap vermek yerine, yaratıcılıklarını konuşturan öğrencilerin sınav kağıtları sizi çok keyiflendirecek.

Karısını Kaybeden Adam Kızıyla Düğün Fotoğraflarını Canlandırdı

Eşini akciğer kanserinden kaybeden Ben Nunery isimli adam, küçük ve sevimli kızıyla, karısıyla düğün günü çektirdikleri fotoğrafları yeniden canlandırdı. Ve ortaya duygu yüklü fotoğraflar çıktı...

Yeşilçam Oyuncularının Yerine Oynayabilecek 15 Genç Oyuncu

Yeşilçam'dan tanıyıp sevdiğimiz oyunculardan birinin biyografisi çekilse, yerine günümüz oyuncularından hangisi oynardı dersiniz?

Egelilerin İyi Bilip Gurur Duydukları 10 Şey

Egeli olanların ve uzun süre Ege bölgesindeki şehirlerde ve köylerde yaşayanların çok iyi bildikleri tam 10 değişik şeyi sizin için seçtik. Size tanıdık geldi mi bu durumlar?

Tarihin En İlginç Deneyleri

Geçmiş zamanlardan günümüze kadar gelen yeni keşiflerde bulunma merakının mağdurları var şimdiki haberimizde. Tarihte yapılmış en ilginç deneyleri sizin için sıraladık.

Tarihte Çekilmiş İlk Fotoğraflar

Bizim çoğu zaman günümüzün büyük bir kısmı fotoğraf çekerek geçse de, bundan onlarca yıl önce bu kadar kolay fotoğraf çekilmiyordu tabi. İşte tarih boyunca çekilmiş olan ilk fotoğraflar.

Hiç Görmediğiniz 15 İlginç Tarihi Fotoğraf

Dünya tarihinde yer alan, ancak insanlar tarafından çokta fazla bilinmeyen birbirinden ilginç tarihi fotoğrafları sizin için derledik.

4 Bacaklı Kadın: Myrtle Corbin

İnanılması güç olsa da, ABD'de 1868 yılında 4 bacaklı olarak dünyaya gelen Josephene Myrtle Corbin tüm hayatını bu şekilde sürdürmüştür.

Adolf Hitler'le İlgili Bilmediğiniz 11 İlginç Bilgi

Dünya tarihinin en acımasız diktatörlerinden biri olup, tüm Avrupa'ya ölüm saçan Adolf Hitler hakkında hala bilinmeyen ve şaşırtıcı özellikler mevcut. Bu bilmediğiniz bilgileri sizin için sıraladık.

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Sahte yani sağlığa zararlı taklit parfümleri bize türlü yalanlarla satan dolandırıcılar hepimizin sağlığıyla oynuyorlar. Peki bu sahte parfümleri, gerçeklerinden nasıl ayırt ederiz?

Türkiye'de Yaşanan İlkler Tarihi

Sizin için dünyadaki ilklerin yanı sıra, Türkiye'de yaşanan ilkleri paylaşmak istedik. Bakın değişik alanlarda Türkiye'nin ilkleri nelermiş...

Kaplan Sirkten Kurtuldu ve İnanılmaz Değişti

Aasha isimi Bengal kaplanı, sadece 9 aylıkken bir sirkte kötü muameleye maruz kaldı ve hastalandı. Ölümün eşiğine gelen kaplanı Vicky Keahey adında bir veteriner kurtardı.

Sevdiğiniz Ünlü Şairler ve Onlar Hakkındaki Bilgiler

Hepimizin hayatının belirli bir bölümünde eserlerinde kendinden bir şeyler bulduğu en sevilen şairleri ve onlar hakkındaki bilgileri sizler için derledik.