İlginç Olaylar

Drogheda'nın Logosundaki Ay Yıldız'ın Sırrı

İrlanda ligindeki Drogheda isimli takımın logosunda yer alan ay yıldız... Peki neden İrlanda ligindeki bir takım logosuna ay yıldız koymuş olabilir?

İlk Elektrikli Sandalye İdamı

İnsanlık tarihinde ilk elektrikli sandalye idamı inanılmaz bir şekilde kötü sonuçlanarak yapılmıştır.

Denizlerin Yarılmasının Bilimsel Açıklaması

İki Rus matematikçi, Hz. Musa'nın Kızıl Deniz'i "ortadan ikiye" ayırmasının bilimsel olarak mümkün olduğunu kanıtladı. Rus bilim adamlarına göre Hz. Musa'nın denizi yararak yol açma mucizesi şöyle gerçekleşti.

İstanbul'da İlginç Yasak!

Belki biraz komik, biraz şaşırtıcı ama tamamen gerçek! İstanbul'da kartopu oynamak yasaklandı! Peki tarihimizin bu garip yasaklarından biri neden ve nasıl gerçekleşti?

İlginç Cesaret Denemesinin Çok İlginç Sonucu

Olayın kahramanı Maud Willard adındaki kadın 1901 yılında kendisini Niagara Şelalasi'nden aşağıya bir bira fıçısı içerisinde bırakır.

James Dean'in Lanetli Arabası

Kendisi için “Hızlı yaşadı, genç öldü.” denilen ünlü Amerikalı oyuncu James Dean 1955'de Porsche marka arabasıyla kaza yaparak hayatını kaybetti. Kazadan sonra arabası ile ilgili gelişen olaylar şaşırtıyor.

Roma'yı da yakarım, Londra'yı da!

1666 senesinde Londra'da çıkan yangın, Birleşmiş Krallık tarihinin en büyük yangın vakasıdır.

En İlginç Dava ( Kimse Üzerime Atlamadı )

Dünyanın en ilginç davası Hindistan’da açıldı. Tam 7 yıldır üstüne birinin atlamasını bekliyordu. Ama olmadı. O da sonunda firmaya dava açtı.

Tanganyika Gülme Salgını

Belgelenmiş en tuhaf toplu psikojenik hastalık 1962'deki Tanganyika gülme salgını vakasıdır.