Yunuslar…

Yunuslar…

Sevgili okurlar, yunus canlısı dünya tatlısı, insanlarla olan özellikleri birbirine benzeyen, çok iyi bir deniz memelisi olarak gösterilir. Şimdi sıra onlar hakkında bilinmeyen bazı bilgilere geldi. Yunuslar, denizci inanışlarına göre mavi suların en iyi niyetli ve sevimli canlılarıdır. Çok da duygusal olan bu canlılar, gemilerle yarış yaparlar ve eğer bu yarışı kaybederlerse intahar ederler. Bu yüzden gemi kaptanları, yarışan yunuslar ile karşılaşırsa hemen gemisinin hızını yavaşlatır ve yarışı onların yenmesine izin verirler. Özellikle kaptanlar yunuslara…

Daha Fazlası

Yunusların Duyu Organları (İlginç Bir Bilgi)

Yunusların Duyu Organları (İlginç Bir Bilgi)

Yunus balıkları, seslerin dalgalarını duyabilecek kadar hassas bir duyu yapısına sahiptir. Titreşimler ilkten kafa tasını geçer oradan da iç kısımdaki duyu organını etkiler. Bu şekilde sesleri duyarlar.

Daha Fazlası

Acınacak Hallerine Gülen Yunuslar

Acınacak Hallerine Gülen Yunuslar

Yunuslar  üreme dönemlerinde gerçekten çok aktif oluyorlar. Bir günde pek çok kez çiftleşebiliyorlar ama bu sizi yanıltmasın erkek yunusların performansı o kadar da iyi değil. Çünkü her çiftleşme en fazla 12 saniye sürüyor. Bu iş için kremler var yunuslara faydası olur mu bilemem.

Daha Fazlası