Soyu Tükenen Hayvanlar

Soyu Tükenen Hayvanlar

Vahşi Hayat Derneği, sayıları kritik bir duruma gelen soyu tükenmekte olan hayvanları listeledi. Listedeki hayvanlar arasında memeliler, kuşlar, balıklar, sürüngenler, amfibiler ve böceklere kadar pek çok tür bulunuyor. Bir kısmı hepimizin bildiği hayvanlarken bir kısmı da pek çoğumuzun duymadığı değişik hayvanlar… Şu an dünyada en az bulunan bu nadir hayvanlar şunlar: 1- Abott Bobisi: Pelikan ailesinden bu büyük siyah – beyaz deniz kuşu, sadece Avustralya açıklarındaki Christmas adalarında ürüyor.

Daha Fazlası

Dinozorlar Hakkında Bilmedikleriniz

Dinozorlar Hakkında Bilmedikleriniz

Dinasaur Yunanca korkunç ve kerkentele kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuş bir isimdir. Kertenle olarak isimlendirilme nedeni ise bilimadamlarının dinozorların ilk keşfedildiğinde kertenkele türü zannetmeleridir. Türkçe’de yaygın fakat yanlış olarak kullanılan “Dinazor” kelimesinin doğrusu “Dinozor“dur. Dinozorların nesli 65 milyon yıl önce yok olmuştur. Nesli tükenmeden önce yeryüzünde 160 milyon yıl civarında yaşadıkları tahmin edilmektedir.

Daha Fazlası

Küresel Isınma Dünyayı Sarıyor!

Küresel Isınma Dünyayı Sarıyor!

Medyada sürekli karşımıza çıkan küresel ısınma haberlerinin aslı iyice belirgin olmaya başladı. Sıcak yerlerde uçuşması gereken kelebekler artık kutuplarda uçuşmaya başladı. Kutup ayıları ise kışın ortasında olmamıza rağmen henüz kış uykusuna yatmadılar.

Daha Fazlası