Kelebeğin Gerçek İsmi

Kelebeğin Gerçek İsmi

Kelebekler doğanın en güzel süsleridir. Üç günlük ömürlerinde görenleri kendilerine hayran bırakır. Belki de böcekgillerden en çok sevilenler bunlardır. Kelebeğin İngilizce’deki karşılığı “Butterfly” olarak bilinir. Ancak bu doğru değilmiş. Butterfly olarak bilinen kelebeğin orijinal ismi “flutterby” imiş. Bir yaşımıza daha girdik doğrusu…

Daha Fazlası

Shakespeare ve İngilizce

Shakespeare ve İngilizce

Ünlü İngiliz yazar, yazdığı oyunların dışında İngilizce’ye kattığı yeni kelimelerle de anılıyor. Shakespeare, yazdığı oyunlarda “Assassination” kelimesini yoktan ortaya çıkarmış. Günlük İngilizce dilinde oldukça fazla kullanılan assassination kelimesinin anlamı, suikast demek. Shakespeare’dan önce ise İngilizler, aynı anlamı taşıyan “Blackwash” kelimesini kullanıyorlarmış.

Daha Fazlası

Kim Biliyordu? Bilmediğiniz 14 Şey

Kim Biliyordu? Bilmediğiniz 14 Şey

1- 1 bardak taze şampanya’nın içine atılan kuru üzüm önce yukarı çıkacak sonra aşağı inecek ve tekrar yukarı çıkıp tekrar aşağı inerek sürekli olarak aşağı yukarı hareket etmeye devam edecektir. 2- Soğan doğrarken sakız çinemek gözlerinizin sulanmasını engelleyecektir. 3- Satrançta iki tarafında ilk 4 hamlesinin 318,979,564,000 farklı şekilde olmasının olasılığı vardır.

Daha Fazlası
1 2