Mobilya Denetleyicisi

Mobilya Denetleyicisi

Oturduğu yerden para kazanmak tam da buna denir herhalde. Mobilya denetleyicileri, oturarak yaratarak, mobilyaları kullanarak test ediyorlar. Böylece yeni aldığınız sandalyeniz kırılıp yere düşmenize neden olmuyor ya da kanepede uyuya kaldığınızda ertesi gün her bir yanınız ağrıyarak uyanmıyorsunuz. Tabii bekâr evlerine alınan mobilyalardan bu kaliteyi beklemekte fayda var.

Daha Fazlası

Yılan Sağıcısı

Yılan Sağıcısı

Nitche’nin bir sözü vardır: Beni öldürmeyen şey kuvvetlendirir. Panzehir de aslında tam olarak budur, sizi öldürmeyen ama hayat kurtaran bir zehir. Panzehir hazırlamak için önce zehrin kendisinden gerekiyor. İşte yılan sağıcıları yılanların zehrini toplayarak panzehir yapımını sağlıyorlar. Tehlikeli bir iş ama en azından iş kazasına karşı önlemleri ellerinin altında.

Daha Fazlası

Civciv Ayırıcısı

Civciv Ayırıcısı

Kesilecek tavuklardan horozları erkenden ayırmak tavuk eti şirketleri için oldukça önemli bir mesele. Daha civcivken tavukların ayrılması, kesime uygun bir şekilde erkenden beslenmeye başlamalarını sağlıyor. Tavuklar konusunda uzman olan Civciv ayırıcıları civcivlerin cinsiyetlerini tanılayıp ayırarak bahtı kara olanların erkenden tombullaşmasını sağlıyorlar.

Daha Fazlası

Cellatlık

Cellatlık

Kurşuna dizmek, giyotin, elektrikli sandalye, kaynar su ile haşlama, zehirli iğne, kazığa oturtma, balta ile kafa kesme ve tabi tüm zamanların klasiği; iple asmak… İçerisinde işkence de barındıran öldürme metodlarını bir kenara bırakırsak en bilinen idam şekilleri bunlar. İdamda uygulanan metod ne olursa olsun işlemi sonlandıran cellatlar ise tarih boyunca idam edilen binlerce insanın birçoğunun son gördüğü kimseler. Evet cellatlık mesleği,  neresinden bakarsanız bakın çok ilginç bir meslek.

Daha Fazlası