Kutup Ayıları Hakkında İlginç Bilgiler

Kutup Ayıları Hakkında İlginç Bilgiler

Kutuplarda nesli tükenmek üzere olan hayvanlarımızdan bir tanesi de, bu bölgenin en eski yerlileri olan Kutup Ayıları’dır. Kutup Ayıları, hakkında ilginç bir bilgi almak istiyorsanız, şu anda doğru yazıyı okumaktasınız. Kutup Ayıları, solak hayvanlardır. Yani sürekli vücutlarının sol tarafıyla iş yaparlar. Aktif olarak sol el ve sol ayaklarını kullanırlar. Hatta sağ gözleri görmez, sol gözleri görür(Şakaydı!) Genetik olarak vücutlarının sol bölümüne mahkum kalan kutup ayıları, ciddi anlamda soyu tükeniyor. Onlar için yardım kampanyaları oluşturalım, sağ…

Daha Fazlası

Su Aygırının Ağzı

Su Aygırının Ağzı

Su aygırları, nil aygırları olarak da bilinen bir memeli hayvandır. Otobur hayvanlardır fakat kızdırırsanız size saldırabilir, öldürebilir ama yemez. Su aygırları, ağızlarını yaklaşık 1,5 metre genişliğinde açabiliyor. Geniş ve büyük mide yapısını da düşünürsek, bir ağız açılmasında içeri düşebilirsiniz, oradan da midelerine doğru yolculuğa çıkabilirsiniz. Biz yine de hayvanların “otobur” yeminlerini bozdurmayın diyor, ağızlarından içeri düşmeyin önerisini sizlere sunuyoruz.

Daha Fazlası

Arı Kuşunun Dayanılmaz Hafifliği

Arı Kuşunun Dayanılmaz Hafifliği

Arı kuşları, saniyede çırptıkları kanat sayıları ile ünlenmişlerdir. Çiçeklerdeki polenlerden beslenen bu kuşlar, bir yaprağın karşısında sabit kalabilmeyi çok iyi bilirler. Bu minin kuşlar, cebimizdeki bir bozuk paradan bile daha hafiftir. Bu sebeple kanatlarını hızlı çırpabilir ve havada asılı kalabilirler. Bizden size güzel bir tavsiye; Arı kuşlarının “time warp” görüntülerini mutlaka izleyin.

Daha Fazlası
1 2 3 7