ilgincbilgiler.com Logo


bilimsel araştırma Etiketli İçerikler

1553 gösterim,


Neden Göz Yaşı Dökeriz?

İnsanlar neden göz yaşı döker? Üzüntü ya da mutluluk anında gözden düşen gözyaşının içeriği neden farklıdır? Bu soruların cevabını merak ediyorsanız haberimizi okuyabilirsiniz?

Venüs Gezegeninin Diğer Gezegenlerden Farkı

Venüs, güneş sistemindeki gezegenlerden biridir. Peki bu gezegeni diğer gezegenlerden ayıran özelliği nedir?

Spor Salonu Aynaları ve Kadınlar

Bilim adamlarının kadınlar üzerinde yaptığı bir araştırma, spor salonundaki aynaların kadınların motivasyonunu olumsuz etkilediğini ortaya koydu. Araştırmanın devamını haberimizde bulabilirsiniz.

Rüya Ne Kadar Sürer?

Bilim dünyasında uzun yıllardır uykuda görülen rüyanın süresi hakkındaki tartışmalar sona erdi. İnsanların gerçekten rüya gördüğü ortaya kondu ve rüyaların süresi tespit edildi. Rüyaların süreleri ile ilgili yapılan araştırmanın süreçleri ve araştırma sonucu bu yazıda...

Denizlerin Yarılmasının Bilimsel Açıklaması

İki Rus matematikçi, Hz. Musa'nın Kızıl Deniz'i "ortadan ikiye" ayırmasının bilimsel olarak mümkün olduğunu kanıtladı. Rus bilim adamlarına göre Hz. Musa'nın denizi yararak yol açma mucizesi şöyle gerçekleşti.

Erkekler Güneşli Günlerde Şiddete Daha Fazla Eğilimlidir!

Yapılan ilginç araştırmada şiddete meyilli olan insanlar incelenmiş ve ilginç sonuçlara erişilmiş.

Amozon Nehri Eskiden Ters Akıyormuş

Bir nehir tersine akar mı? Dünyanın en uzun nehri Amazon'un bir zamanlar tersine aktığı ortaya çıktı. Uzmanların yaptığı araştırmanın detaylarını haberimizde okuyabilirsiniz.

Albert Einstein'ın Beyni %15 Daha Büyükmüş

Kimin beyni, neyin beyni, kime ve neye göre? Keşke hepimizin beyni %15 daha büyük olsa. Peki neyden büyük olsa? Sorun, olmak veya olmamak işte bütün mesele de bu!

Beyni Araştırılan Büyükler: Einstein ve Lenin

Evet sevgili okurlar, dünyaya gelmiş büyük adamlar, öldükten sonra beyinleri çıkarılarak incelemeye alınmıştır. Belki geleceğe ışık tutar diye.

Kaos Teorisi Nedir?

Son günlerde biraz matematiğe verdik kendimizi sevgili okurlar. Dingil bir insan olduğumuzu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Kaos Teorisi ile ilgili detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.