ilgincbilgiler.com Logo


bilimsel araştırmalar Etiketli İçerikler

1296 gösterim,


Susuzluğu En Fazla Dayanabilen Hayvan

Yapılan araştırmalar sanılanın aksine en fazla susuz kalabilen hayvanın deve olmadığını ortaya koymuştur. Develere oranla daha susuz kalabilen hayvan farelerdir.

Rüya Ne Kadar Sürer?

Bilim dünyasında uzun yıllardır uykuda görülen rüyanın süresi hakkındaki tartışmalar sona erdi. İnsanların gerçekten rüya gördüğü ortaya kondu ve rüyaların süresi tespit edildi. Rüyaların süreleri ile ilgili yapılan araştırmanın süreçleri ve araştırma sonucu bu yazıda...

Denizlerin Yarılmasının Bilimsel Açıklaması

İki Rus matematikçi, Hz. Musa'nın Kızıl Deniz'i "ortadan ikiye" ayırmasının bilimsel olarak mümkün olduğunu kanıtladı. Rus bilim adamlarına göre Hz. Musa'nın denizi yararak yol açma mucizesi şöyle gerçekleşti.

Erkekler Güneşli Günlerde Şiddete Daha Fazla Eğilimlidir!

Yapılan ilginç araştırmada şiddete meyilli olan insanlar incelenmiş ve ilginç sonuçlara erişilmiş.

Amozon Nehri Eskiden Ters Akıyormuş

Bir nehir tersine akar mı? Dünyanın en uzun nehri Amazon'un bir zamanlar tersine aktığı ortaya çıktı. Uzmanların yaptığı araştırmanın detaylarını haberimizde okuyabilirsiniz.

Albert Einstein'ın Beyni %15 Daha Büyükmüş

Kimin beyni, neyin beyni, kime ve neye göre? Keşke hepimizin beyni %15 daha büyük olsa. Peki neyden büyük olsa? Sorun, olmak veya olmamak işte bütün mesele de bu!

Sonsuzluk

Evet sevgili okur matematik bizi çok sardı. Biz de bunu değerlendirip sizlere çok ilginç bilgileri iletmeye devam ediyoruz. Hayat rakamlardan oluşur sevgili okur.

Güneş Küçülüyor mu?

NASA araştırmalarına hız kesmeden devam ediyor ve insanlığa yeni yeni bilgiler sunuyor. Aferim sana NASA, hep böyle devam et.