İlk Elektrikli Sandalye İdamı

İlk Elektrikli Sandalye İdamı

İlk elektrikli sandalye idamı 6 Ağustos 1890’da New York’un ingiliz anahtarlı katili William Kemmler üzerinde gerçekleşmiştir. Aslında bu durum, elektrikli sandalyenin ilk pilotu olma durumudur. Çünkü Kemmler, ilk şalter indirme anından 17 saniye sonra elektrik akımından çıkmıştır. Doktorlar yaşadığını gördükten sonra tekrar elektrik verilmesini istemiş fakat sandalyenin ikinci bi 2000 voltluk akımı kaldırması için zaman geçmesi gerekmektedir. Sandalyenin soğuması beklenirken Kemmler iyicene canlanmış ve eli ayağı oynamaya başlamış, acılar içinde çığılıklar atmıştır. Daha sonra tekrar…

Daha Fazlası

İlginç Cesaret Denemesinin Çok İlginç Sonucu

İlginç Cesaret Denemesinin Çok İlginç Sonucu

Olayın kahramanı Maud Willard adındaki kadın 1901 yılında kendisini Niagara Şelalasi’nden aşağıya bir bira fıçısı içerisinde bırakır. Yanına çok sevdiği köpeğini de almış olan Willard onlarca metre aşağıya düştüğünde fıçı kırılmaz. Ama çevredekiler fıçıyı farkedip açtıklarında Willard’ın öldüğünü görürler. Köpek ise fıçıdan dışarı sağ çıkmıştır. Herkes Willard’ın kanama vb. bir nedenden ötürü öldüğünü zannederken gerçek sonra anlaşılır; köpek varilin içindeki tek hava deliğine burnunu dayamış ve sahibinin nefes almasına imkan bırakmamıştır…

Daha Fazlası

James Dean’in Lanetli Arabası

James Dean’in Lanetli Arabası

Kendisi için “Hızlı yaşadı, genç öldü.” denilen ünlü Amerikalı oyuncu James Dean 1955’de Porsche marka arabasıyla kaza yaparak hayatını kaybetti. Kazadan sonra arabası ile ilgili gelişen olaylar, insanların arabanın lanetli olduğuna inanmalarına neden oldu. Olayların ayrıntılarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Daha Fazlası

Roma’yı da yakarım, Londra’yı da!

Roma’yı da yakarım, Londra’yı da!

1666 senesinde Londra’da çıkan yangın, Birleşmiş Krallık tarihinin en büyük yangın vakasıdır. Öyle ki, şehrin yarısı kül olmuştur. 1666 senesinde bir gaz lambasının sebep olduğu yangında Londra’nın yarısı kül olmuştu. 500.000 altın hasar gören şehrin tekrar ayağa kalkması seneler aldı. Ancak daha ilginci, bu yangında sadece 6 kişi yaralandı. Ölen kimse olmadı.

Daha Fazlası

En İlginç Dava ( Kimse Üzerime Atlamadı )

En İlginç Dava ( Kimse Üzerime Atlamadı )

Dünyanın en ilginç davası Hindistan’da açıldı. Tam 7 yıldır üstüne birinin atlamasını bekliyordu. Ama olmadı. O da sonunda firmaya dava açtı. Yedi yıldır bu deodorant markasının ve birçok ürününü kullanan 26 yaşında bir genç, reklamdaki gibi kadınlar üzerine atlamadı diye firmaya dava açtı. Hindistan’da  deodorant firmasının reklamlarında, parfümü kullandıktan sonra , yarı çıplak kadınlar kendilerini erkeklerin üzerine fırlatıyordu. Fakat 26 yaşındaki Vaibhav Bedi bu etkiyi göremeyince çareyi firmaya 26 bin sterlinlik tazminat davası açmakta buldu.

Daha Fazlası
1 2 3 4