Muz Gazcısı

Muz Gazcısı

Aklınızdan ne geçtiğini biliyorum ama bu işin sindirim sonucu ortaya çıkan gazlarla bir ilgisi yok. Muz gazcıları doğa ananın başladığı işi bitirmekle görevliler aslında. Aldığınız muzların tadının iyi olması için muzların henüz daha yeşilken nakledilmeleri gerekiyor. Gazcılar yeni muz kargolarının hava ve su geçirmeyen bölmelere alınıp yeşil olan muzların olgunlaşması için üstlerine etilen gazı sıkıyorlar. Sağlık açısından ne kadar sıkmaları gerektiğini de bilgisayar yardımıyla kontrol ediyorlar. Biz de kamyon kasalarında gelen yerel muzlarda etilen gazı…

Daha Fazlası

Dondurma Tadıcısı

Dondurma Tadıcısı

John Harrison iş dünyasının en lezzetli mesleklerinden birine sahip. Dreyers Dondurma şirketinde çalışan Harrison her gün tüm çeşitlerden üçer kutu dondurma tadarak kalite kontrolü yapıyor. Ancak Harrison bu işin o kadar da tatlı olmadığını belirtiyor. Kesinlikle baharat yememesi gerekiyor yani tatlı dondurmaları yiyebilmek için diğer yediği her şeye dikkat etmesi gerekiyor.

Daha Fazlası

Mobilya Denetleyicisi

Mobilya Denetleyicisi

Oturduğu yerden para kazanmak tam da buna denir herhalde. Mobilya denetleyicileri, oturarak yaratarak, mobilyaları kullanarak test ediyorlar. Böylece yeni aldığınız sandalyeniz kırılıp yere düşmenize neden olmuyor ya da kanepede uyuya kaldığınızda ertesi gün her bir yanınız ağrıyarak uyanmıyorsunuz. Tabii bekâr evlerine alınan mobilyalardan bu kaliteyi beklemekte fayda var.

Daha Fazlası

Yılan Sağıcısı

Yılan Sağıcısı

Nitche’nin bir sözü vardır: Beni öldürmeyen şey kuvvetlendirir. Panzehir de aslında tam olarak budur, sizi öldürmeyen ama hayat kurtaran bir zehir. Panzehir hazırlamak için önce zehrin kendisinden gerekiyor. İşte yılan sağıcıları yılanların zehrini toplayarak panzehir yapımını sağlıyorlar. Tehlikeli bir iş ama en azından iş kazasına karşı önlemleri ellerinin altında.

Daha Fazlası

Lüks Yatak Denetçisi

Lüks Yatak Denetçisi

Birmingham Üniversitesi’nden bir öğrenci rüyalarının işini buldu. İş yerinde uyumak ya da yan gelip yatmak artık onun için hiç problem değil. 22 yaşındaki Roisin Madigan bir aylığına 1000 pound karşılığında lüks yatakları test etmesi için işe alındı. Roisin Madigan sabah 10’dan akşam altıya kadar vaktini yatakta geçirip deneyimlerini bir bloga aktaracak böylece uzmanlar çok daha rahat ve güzel yataklar tasarlayacaklar. Henüz öğrenciyken yattığı yerden para kazanmaya başlayan Roisin’i tebrik ediyoruz.

Daha Fazlası

Su Kaydırağı Kalite Kontrol Uzmanı

Su Kaydırağı Kalite Kontrol Uzmanı

Tommy Lynch oldukça sulu bir işe sahip ve işi için bu sene içerisinden tam 27.000 mil seyahat etti. Anlayacağınız Tommy Lynch pek çok kişi gibi sıradan bir masa başı işe sahip değil. Tommy Lynch büyük tatil şirketi First Choice adına su kaydıraklarını hız, yükseklik, su yoğunluğu, havuza iniş gibi pek çok açıdan kontrol ediyor. Lynch geçen sene Türkiye’nin de aralarında olduğu tüm dünyadan pek çok ülkedeki tatil köylereine giderek su kaydıraklarını denetledi. Bu sene de…

Daha Fazlası
1 2