Arılar Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

Arılar Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

Çalışkanlıkları ile göz dolduran arılar hakkında bilmediğinizi düşündüğümüz 20 bilgiyi bu yazıda paylaşıyoruz. Bilgiler için yazının devamına göz atınız.

Daha Fazlası

Köpek Balığının İnanılmaz Duyusu

Köpek Balığının İnanılmaz Duyusu

Köpek balıkları, mavi suların en vahşi, en ürkünç ve en korkulası hayvanlarıdır. Zira aramızdan, bir gün denize girdiğimizde köpek balığı ile karşılaşmak isteyenler çıkmaz. Size bir tavsiye; Denize girdiğinizde sakın bir yerinizi kanamasın! Birçok deniz canlısında olduğu gibi, kan kokusunu hisseden ve miller ötesinden tadabilen köpek balıkları, asla sizi affetmeyecektir. Zira yapılan araştırmalara göre köpek balıkları, bir kan damlasını yüz milyon su damlası arasında farkedebilir, hissedebilir ve miller ötesinden tadabilir. Aman diyelim, yazık olmasın sonra!

Daha Fazlası

Kutup Ayıları Hakkında İlginç Bilgiler

Kutup Ayıları Hakkında İlginç Bilgiler

Kutuplarda nesli tükenmek üzere olan hayvanlarımızdan bir tanesi de, bu bölgenin en eski yerlileri olan Kutup Ayıları’dır. Kutup Ayıları, hakkında ilginç bir bilgi almak istiyorsanız, şu anda doğru yazıyı okumaktasınız. Kutup Ayıları, solak hayvanlardır. Yani sürekli vücutlarının sol tarafıyla iş yaparlar. Aktif olarak sol el ve sol ayaklarını kullanırlar. Hatta sağ gözleri görmez, sol gözleri görür(Şakaydı!) Genetik olarak vücutlarının sol bölümüne mahkum kalan kutup ayıları, ciddi anlamda soyu tükeniyor. Onlar için yardım kampanyaları oluşturalım, sağ…

Daha Fazlası

Su Aygırının Ağzı

Su Aygırının Ağzı

Su aygırları, nil aygırları olarak da bilinen bir memeli hayvandır. Otobur hayvanlardır fakat kızdırırsanız size saldırabilir, öldürebilir ama yemez. Su aygırları, ağızlarını yaklaşık 1,5 metre genişliğinde açabiliyor. Geniş ve büyük mide yapısını da düşünürsek, bir ağız açılmasında içeri düşebilirsiniz, oradan da midelerine doğru yolculuğa çıkabilirsiniz. Biz yine de hayvanların “otobur” yeminlerini bozdurmayın diyor, ağızlarından içeri düşmeyin önerisini sizlere sunuyoruz.

Daha Fazlası

Arı Kuşunun Dayanılmaz Hafifliği

Arı Kuşunun Dayanılmaz Hafifliği

Arı kuşları, saniyede çırptıkları kanat sayıları ile ünlenmişlerdir. Çiçeklerdeki polenlerden beslenen bu kuşlar, bir yaprağın karşısında sabit kalabilmeyi çok iyi bilirler. Bu minin kuşlar, cebimizdeki bir bozuk paradan bile daha hafiftir. Bu sebeple kanatlarını hızlı çırpabilir ve havada asılı kalabilirler. Bizden size güzel bir tavsiye; Arı kuşlarının “time warp” görüntülerini mutlaka izleyin.

Daha Fazlası

Yunuslar…

Yunuslar…

Sevgili okurlar, yunus canlısı dünya tatlısı, insanlarla olan özellikleri birbirine benzeyen, çok iyi bir deniz memelisi olarak gösterilir. Şimdi sıra onlar hakkında bilinmeyen bazı bilgilere geldi. Yunuslar, denizci inanışlarına göre mavi suların en iyi niyetli ve sevimli canlılarıdır. Çok da duygusal olan bu canlılar, gemilerle yarış yaparlar ve eğer bu yarışı kaybederlerse intahar ederler. Bu yüzden gemi kaptanları, yarışan yunuslar ile karşılaşırsa hemen gemisinin hızını yavaşlatır ve yarışı onların yenmesine izin verirler. Özellikle kaptanlar yunuslara…

Daha Fazlası
1 2 3 20