ilgincbilgiler.com Logo


Amerika'nın En Tehlikeli Meslekleri

Bazı insanların iş hayatı gerçekten çok tehlikelidir. Tehlikeli işleri sizler için derledik. Adrenalini seviyorsanız bu işleri yapabilirsiniz.
Amerika'nın En Tehlikeli Meslekleri
Yapılan bir araştırma Amerika'daki en tehkili mesleğin temizlik işçiliği olduğunu ortaya koydu. Temizlik işçiliğinin ardından itfaiyelerin ve polislerin en tehlikesi işi yaptıkları ortaya çıktı. Deri işçiliği ise polisliğin ardından gelen en tehlikeli meslek olarak sıralandı.

Temizlik işçiliğinin en tehlikeli meslek olarak nitendirilmesi Amerika'daki yüksek binaların temizliğinde çalışan kişilerin sayısının fazla olması ve yüksek binaların dış cephe temizliği yapılırken ortaya çıkan tehlikeler arz etmektedir. İtfaiyeler ise işleri gereği yangın, arama-kurtarma gibi görevleri olduğunda tehlikeli 2. meslektir. Amerikan Polisleri, suç Amerika'nın suç oranının yüksek olması, polise direnmenin fazla olmasından ötürü tehlikeli sayılmaktadır. Deri işçiliğindeki tehlike de işlenmesi, üretilmesi sırasında yoğun insan gücü gerekmesi ve sağlığa zarar vermesidir.
temizlik-iscisi-2
itfaiye-ekibi
deri-isciligi
polis-tutuklamasi